Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne féljek...

Mit tegyek hogy ne féljek éjszaka, hogy valaki bejön a házba?

Figyelt kérdés
Most költöztünk kertes házba, de csak az egyik oldalról van szomszédunk, egyébként kertes házas övezetben lakunk. Az ablakokon rács van, de az erkélyajtót ha éjszaka nyitva hagyjuk, bárki bemászhat. Ha nincs nyitva az erkélyajtó, akkor viszont attól félek, hogy a bejárati ajtón jön be egy betörő. Szinte rettegek annyira félek, hogy valami bajunk esik. Férjem gyógyszert szed, amitől nagyon mélyen alszik, ezért még védelmem sincs, ha mégis történik valami. Milyen biztonsági intézkedéseket tegyek, hogy biztonságban érezzem magam? Kutyát nem akarunk, mert az meg ugat és rossz alvó vagyok így is, zavarna az ugatása. Ötleteket szeretnék kérni.
2011. aug. 28. 15:48
 1/9 anonim válasza:
100%

Vegyetek olyan kutyát ami nem ugat... :D Csak meg kell nevelni rendesen.

Egyébként nem értem... hogy van összefüggésben a két dolog? Ha nyitva van az erkélyajtó akkor majd a bejárati ajtón nem jön be senki? Nem igazán látom át a gondolataid.


Egyébként annyit tudok erre mondani, hogy nem Amerikában élünk. Igen-igen valószínűtlen, hogy olyan házba törjenek be ahol épp emberek vannak. Én legalábbis mindig erre gondolok ha egyedül vagyok itthon, éjfélkor is nyomatom a zenét, fényeket, stb, kétlem, hogy bárki bepróbálkozna nálam :))

2011. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Riasztó?


A kutya sem 7/24-ben ugat. Foglalkozni kell vele, nevelni, megismerni, és csak akkor fog ugatni, ha oka van rá.

2011. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
nincs az ajtókon zár ?:D bocsii :D:D gondolom nagyon melegetek van ezért hagyjátok nyitva ..nekünk olyan szúnyoghálónk van hogy a zárat csak belülről lehet zárni és nyitni ..az ajtón van egy kis kampó az ajtófélfán meg egy kis lyuk ..és így csak belülről lehet bezárni ..de egy szúnyogháló nem állít meg egy betörőt..
2011. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ha este félek, mindég átmegyek a szomszédba aludni.
2011. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szereljetek be riasztót, és éjszakára a földszintet élesítsétek. Aki be akar menni, nem válogat, akkor megy be amikor beakar.
2011. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem, hogy olyan házba valószínűtlen, hogy betörjenek, ahol otthon vannak. De nálunk ezt nem tudják, mert a kapun rajta van a lánc és a lakat, tehát gondolhatják, hogy nem vagyunk itthon.

Kutyát azért sem akarunk, mert télére máshová költözünk, ugyanis nem tudjuk befűteni a házat.

2011. aug. 28. 21:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Láttam már olyan ajtóriasztót, hogy csak 2900 forintba kerül és ha nyitják az ajtót, akkor riaszt. Mit gondoltok erről?
2011. aug. 28. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az a riasztó olyan is.. :/

Viszont, ha télen nem is alszotok ott...hát nem tudom.

Mi egész évben a saját házunkban vagyunk. Szintén nincs az egyik oldalon szomszéd, de eléggé nyugodt környék. Minden másik irányból körbe vagyunk véve házakkal. Nekünk sincs (még) kutyánk, de riasztónk van. Ez nem ilyen praktikerben és más egyéb hasonló áruházban kapható pár ezer Ft-os riasztó. Az építkezés alatt szereltettük be szakemberrel. Nem olyan nagy a házunk (80 m2) és csak földszint van, így kb az egész beszerelés kijött 80 ezer ft-ból. Persze az attól is függ, hogy az ország melyik pontján élsz.

A mi riasztónk ajtó- és ablaknyitás érzékelős. Azt is megérzi, ha betörik az ablak üvegét. Ha esetleg mégis valahogy bejön valaki, akkor az ajtó és az ablak előtt lévő mozgásérzékelő egyből beriaszt. A vezetékek, illetve ez a vezérlő olyan helyen van, hogy nem tudja megrongálni senki. Mivel árammal működik, így, ha valaki be akar törni és netalántán elvágja valamelyik vezetéket, ami az áramot biztosítja a riasztónak, akkor sincs gond, mert akkumulátora is van a cuccnak, így, az működik tovább, és ugyan úgy beriaszt, ha illetéktelen ember szeretne bejutni a házunkba.

2011. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Milyen környék?

Egy böszme nagy kutya kell oda,ha van kerités.

Jó mély hangú aggresziv kutya.És egy ember se merne bemenni :).A hatás kedvéért rakj ki táblát, hogy a kutya harap.

2011. aug. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!