Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » IX. Kerület, Thaly Kálmán...

IX. Kerület, Thaly Kálmán utca mennyire veszélyes környék? L/18

Figyelt kérdés

Az ott található SOTE-ba szeretnék májusban felvételizni, és vele szemben található viszonylag jó áron albérlet. Szép környéknek tűnik, minden felújított/felújítás alatt van, viszont a IX.kerületről nem hallottam jókat...ezek csak mendemondák..?

Köszi :)))


2011. szept. 24. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vészes-nappal!, de nagyon retkes környék.
2011. szept. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én is arrafele vagyok, engem eddig nem ért semmilyen támadás, bár én 21/F. Egyébként sok az új építésű, be van kamerázva stb. Nagyobb társaságokba ritkán "kötnek bele", tehát téli, korán sötétedő időszakba hasznos lehet csoportosan menni.
2011. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Járj autóval és annak is zárd be az ajtaját.
2011. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a SOTE-ra szeretnél felvételizni,akkor adva van,hogy ott van,ahol.Ha orvos akarsz tényleg lenni,akkor már nehogy a környék hatzározza meg,hogy tanulsz-e majd ott!Egyébként nem gáz környék,természetesen nem Gellérthegy,de arrafelé nem gyakoriak az egyetemek!
2011. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem rosszabb, mint a bp-i átlag környék.

Én ugyan csak átutazóban jártam arra párszor. Az ELTE-re jártam, de naponta jártam át a IX. kerületen. Néha éjszaka 2-kor, 3-kor éjszakai járatokkal. Soha semmilyen atrocitás nem ért még.

A városnak vannak sokkal de sokkal durvább helyei is. (Pl Illatos út környéke vagy a Hős utcát tudnám említeni. Oda még fényes nappal se tenném be többet a lábamat.)


Én már 10 éve ingázok Bp-re 200km-ről, vidéki megyeszékhelyről. Tehát nem egy kis faluban laktam eddig se, hanem Pécsen. Ez alatt láttam ezt-azt, a város legtöbb környékén már megfordultam. Először az egyetem miatt utaztam, most pedig munkáért. Ennek ellenére soha nem tartottam magam budapestinek. Az írásodból feltételezem Te sem vagy budapesti.

A következőket nem kimondottan a IX. kerületre értem, hanem általánosságban a városra, ha tartósabban ott szeretnél lakni. Arra készülj fel, hogy az ottani dolgokhoz hozzá kell szoknod. Olyan dolgokra gondolok, ami egy budapestinek fel sem tűnik, mert kiskora óta ebben nőtt fel, de egy máshonnan érkező embernek furcsa. Tehát pl az utcán sok helyen vannak szemétkupacok, amivel senki nem törődik. A külsőbb parkosabb részeken, szinte mindenhol illegális szemétlerakók vannak. Rengeteg a mocsok és a fura büdös szagok. Gyakran látsz csöveseket, kéregetőket, alkoholistákat, illegális árusokat és szinte mindenhol vannak kisebbségiek. Sok a romos, düledező ház, ami senkinek fel sem tűnik, mégis máshol a nyomornegyedekben nincs ilyen. Stb.

Ezekhez pár hónap után hozzászokik az ember és már neked sem fognak olyan elképesztőnek tűnni ezek az állapotok. Legalábbis én így voltam vele.

2011. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egy évig laktam a 11. kerületben, most a 9. kerületben lakok a Nagyvárad térnél. Naponta ingázok a két kerület között, mivel BME-re járok. A kettő között hatalmas a különbség. Rossz állapotban lévő épületek vannak, na meg szemétkupacok is. (a 9. kerületben, nem a 11.-ben) Engem sem ért még attrocitás, de gázspray legyen nálad. Ne túl gyakran, de járkálnak errefelé durva arcok, múltkor pl. egy csövest verekedett össze az aluljáróban egy részeg taggal. Ja, és a Gát utca felé ne nagyon menj.
2011. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

van egy barátnőm, aki régebben a Balázs Bélában lakott. na, azért este nem szívesen császkáltam át hozzá, pedig újépítésű házban lakott, viszont a környék nekem para volt.

persze, nem vagyok az a szarábafulladt gyerek, és ha arról van szó, akkor tudok gyorsan futni, de nem szívesen élnék egy olyan környéken, ahol alapvetően nem érzem magam biztonságban.

az meg a másik, hogy milyen hangulatromboló már reggel a szemétkupacokat, csöveseket, alkeszokat, cigányokat kerülgetni.


mondjuk az tényleg elég röhejes, hogy az határozza meg a pályaválasztásodat, hogy épp hol van az egyetem.

ne orvos legyél, hanem mérnök, a BME jobb környéken van! :P

2011. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem veszélyes a Thaly Kálmán utca, én járkáltam ott egyedül sötétedés után, semmi bajom nem lett, sőt, tisztára hangulatos (nekem).
2014. márc. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!