Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházi közös költség....

Társasházi közös költség. Reális ez így?

Figyelt kérdés
5-en lakunk egy albérletbe és a főbérlő meghozta a számlát, amiben az áll, hogy 5.000Ft/fő a közös költség, ami azt jelenti, hogy 25.000Ft erre a lakásra a teljes közös költség. A lakás nem nagy kb. 30-35 m2 és amúgy sem egy szép látvány, valamint a társasház is elég régi, csak öregek lakják. Minket az zavar, hogy főre számol 5ezret, nem pedig lakásra. Jól van ez így?
2011. okt. 10. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon soknak tűnik.

De mondjátok meg a tulajnak,hogy adja oda a csekket,amint befizethetitek a közös költséget. Éppen úgy,ahogy a közüzemi számlák csekkjeit is csak ez alapján fizessétek.

A befizetés után bemutatjátok neki a kifizetett csekkeket.

Felénk ez így működik.

2011. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A közös ktgt nálunk nem lehetett csekken fizetni, csak kpban, vagy utalással.

Először tőlünk is többet kért, mint a közös költség, de azután a közös képviselő mindenkinek a postaládába dobta be az elszámolásról és a közös költségről szóló papírt. Akkor visszamenőleg is "rendeztük" a különbözetet.

Kérjétek el tőle a közös ktgről szóló értesítést, vagy keressétek meg a közös képviselőt és ő is meg tudja mondani, hogy mennyi a közös ktg. De a szomszédoknál is érdeklődhettek.

2011. okt. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon fura ez nekem, úgy írta az elszámolásra, hogy "Befizetés", de gondolom ez a közös költség lehet és ez fixen főre kiszámolva 5.000Ft. De úgy gondolom, hogy mi ugye 5en vagyunk, akkor ne mi tartsuk már fenn a társasházat, mikor ahol egyedül laknak az is 5ezret fizet, mi meg fejenként 5ezret és ugyan azt használjuk. Nem tudom, de nem hagyhatjuk ezt annyiban.
2011. okt. 10. 08:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én társasházi lakásban 11. kerben, 100 m2-re fizetek 22ezer ft-ot (3 főre, de a kutyát nem érdekel, hogy hányan laknak), szóval a 25e 30m2-re durván soknak hangzik
2011. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Általában akkor szokott főre lebontott közös költség lenni ha valamilyen fogyasztás is beletartozik. Pl nincs vízóra és így fő szerint számolják ki.

Ha így van, akkor ez a 25eFt nagyon kedvező. Nálunk a házban múltkor láttam ki volt írva, hogy a nem vízórás 40nm-es lakásokra valami 60eFt a havi közös költség.


Ha nincs benne semmi ilyesmi, akkor ez az 5eFt/fő tényleg nagyon furcsa.


Egyébként mi mindig is csekken fizettük be a közös költséget. Máshogy nem is lehetne.

2011. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van külön vízóránk, gázóránk is. Most kérdeztünk meg egy lakót és azt mondta, hogy ebben benne van a szemét elszállítása, a takarítónő (aki elvileg felsöpri 10 perc alatt havonta egyszer a folyosókat) és a villany, amit nagyritkán felkapcsolnak a lépcsőházba, azok akik nem akarnak sötétben feljönni). De ez akkor is irreális. Megmagyarázhatatlan.
2011. okt. 10. 09:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok. 35 nm-es vízórás panelban nálunk 9 ezer a közös költség és nem függ attól hányan lakják a lakást. Vízóra nélkül lenne kb. 19 ezer.
2011. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A közös költséget négyzetmérre számolják, nem lakók száma alapján. De attól, hogy csak 35 nm a lakás, még lehet magas a közös költség. De hívd fel a közös képviselőt, ő megmondja, mennyi a közös költség, és akkor megtudod, átver-e a főbérlő vagy nem.


(Hogy fértek el öten 35 m2-en? Én voltam egy 40 m2-es lakásban, amiben egy ember lakott, és alig fért el, pedig galérián volt az ágya.)

2011. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én még olyan panellakásról nem hallottam, ahol 25 ezer lenne a közös költség. pff... én egy 35 nm2-esben lakom, 3300 a közös költség. Ebben benne van a lépcsőház villanyszámlája, fűtése, szemétszállítás. Takarítónk nincs.

Én ezt a 25 ezret lehúzásnak érzem...

2011. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Konkrét példa:

Szeged,16lakásos,téglablokkos egyedi/gázkonvektoros/fűtésű,vízmérős lakások.47m2 a mienk.

A házak között konténerek,oda kell lecsámpázni a szeméttel.

A jelenlegi rezsi 7110 ft/hó.


A "közgyűlés"2 éve megszavazta,hogy aki albérletbe kiadta a lakását,annak havi ezer forinttal több lesz a közös,mondván.""nem a sajátja,így az albérlő tönkreteszi a házat"".

Lett akkora fölháborodás,hogy pár hónap után vissza is vonták.

Itt is m2-re van megállapítva...szerintem mindenhol.

Nagyon"átb@szásosnak" tűnik a főbérlő viselkedése.

2011. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!