Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés. Nyilt rendszerű fűtésné...

Fűtés. Nyilt rendszerű fűtésnél a tágulásit mivel és hogy szigeteljem hogy ne fagyjon meg a víz a padláson?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk gyári hungarocell szigetelés van rajta. Ugyan télen nem szoktam felrohangálni minden nap a padlásra, hogy figyeljem befagyott-e, de az elmúlt 25 évben sosem volt emiatt problémánk miatta.

Szerintem az is bőven megteszi, ha betekered vastagon üveggyapottal és kívülről rádrótozod, vagy csak spárgával rákötöd, hogy ne essen le.

2011. okt. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam én is. A szerelő azt mondta hogy nem fagy el de szerintem igen. A cserép alatt van közvetlen szigeteletlenül.
2011. okt. 21. 09:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Le tud fagyni!A miénk 100 l-es vashordóból volt,szigetelést nem csináltak rá.Egy hideg éjszaka nem voltunk otthon,nagyonis be tudott fagyni!
2011. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, ha nincs rajta szigetelés és -20 fok van kint simán befagy. Ezért írtam, hogy tekerj rá üveggyapotot. Nem egy nagy beruházás és akkor valószínű nem fagy be.
2011. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Olyan nincs ,hogy egy tartállyal teli víz ami ,sem fűtve ,sem pedig mozgatva nincs ,nem fagy el!

Nem egyből de napok kérdése a kinti hőmérséklet befolyásolja mikor ,de előbb utóbb biztosan be fagy!

2013. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 moker00 válasza:

sziasztok!

az első dolog amit ilyenkor érdemes tisztába tenni,hogy miről beszélünk!tudomásom szerint a tágulási tartály azért kell a rendszerben mert a víz mikor melegszik tágul... szerintem. Tehát ha minden nap fűtesz akkor bizony ebben a tartályban néha nől néha csökken a vízszint. a padlás teret -8 Celsiusra szokás meghatározni. a víz ennél a hőmérsékletnél befagy. ezért szükséges valami féle védelem a tartálynak hogy ezt megelőzzük.szerintem ha valamiféle szigeteléssel körbe veszed sok problémától megment majd.... :D

2014. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok, ezt a kérdést most találtam... ez a szitu nálam is. Mit csináljak a tartallyal, hogy ne fagyjon el? Vannak ezek a fűtővezetekek, vajon van értelme, ha a tartály előtti részre tekerem?
2019. nov. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bereczk Jénos ***** válasza:

Pipacsővel egy tartály fenekébe vezeted, a kazán fölött nem fagy el!!!!

06-30-711-8164

2022. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!