Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mielőtt kivennénk egy lakást,...

Mielőtt kivennénk egy lakást, hogy tudunk meggyőződni arról, hogy minden jól működik, és nem lesz később semmi probléma vele?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
El kell menni és megnézni, azonkívül ragaszkodni kell ahhoz, hogy az olyan meghibásodások javítását, amik rendeltetésszerű használat mellett történnek, a tulaj fizesse, és ez a szerződésben is benne legyen. Ez azt jelenti, hogy ha valami (például bojler, konvektor stb.) elöregedett és bedöglik, akkor nem te fizetsz ki egy csomó pénzt, csak mert éppen te használtad, amikor bemondta az unalmast. Ha viszont olyasmit csinálsz vele, amit nem szabadna, és azért megy tönkre, akkor természetesen te viseled a javítás költségeit.
2011. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Röviden, SEHOGY!

De nem is értem, hogy gondolod ezt. Amit használ az ember, azt karban kell tartani, de igy is elöbb-utóbb tönkre fog menni.

Egy albérletben ez fokozottan érvényes!

2011. okt. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tartós háztartási cikkekre az előttem szólók által írtakat szerintem is ki kell kötni előre.

Amikor elmentek megnézni a lakást, a vízcsapokat meg kell nyitni a tulaj jelenlétében, megnézed, hogy alulról nem csöpög-e, WC-t lehúzod, szintén körbenézed, a gáztűzhelyet sem ártana legalább egy lángot begyújtani, egyáltalán működik-e.

Találtam már olyan mosogatót is, hogy amikor megnyitottam felette a csapot, a szennyvíz a konyhaszekrénybe folyt bele, és hasonlók. Ezeket a javításokat a tulaj fizeti.

2011. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!