Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés probléma? Állítólag...

Fűtés probléma? Állítólag könnyű megoldani.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hónapja lakunk egy új panel házban, de ugy néz ki most, hogy elkezdtek fűteni a mi fűtőtestünk nem működik.. A függőleges, vékony cső forró, de a nagy radiátor hideg. 1 db van, 1 szobás lakás.. Azt hallottam, hogy "ilyenkor az lehet, h levegős a rendszer"... Ez mit jelent pontosan? Ill. szóljak a házmesternek /ezt többen mondták/, h hivjon szakembert hozzá, vagy esetleg bárki meg tudja ezt csinálni? Ha magam is meg tudom, mit és hogyan kell ?? Sejtem és egyszer már csináltam hasonlót otthon.. Kis segítség kellene!! Aki csinált már ilyen, írjon légyszives. K ö szönöm előre is !!!!


2011. okt. 19. 07:51
 1/5 lacsu válasza:
A radiátor felső szabad végén van egy csavar, amit kilazítva távozik a levegő.Akkor jó ha már víz jön.
2011. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Távfűtéses lakásban laksz? Ha igen, akkor a távhőszolgáltatót kell felhívni, jelezni, hogy gond van a radiátorral. Ők ingyen kijönnek, átfújatják (vagy nem tudom mit csinálnak pontosan, de valami ilyesmit mondtak) és jó lesz.
2011. okt. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, valószínűleg a kis csavar (általában kis kupakszerű) meglazításával eltávozik a levegő. Hallani fogod, hogy fúj ki. Mikor abbahagyja, kész. (Víznek elvileg nem szabad eltávozni, csak ha már rossz állapotban van.)

Ha automata a légtelenítő, és már nem műxik tökéletesen, akkor felülről egy tűvel benyomod, ameddig nem jön a víz.

De ha teljesen analfabéta vagy hozzá, bármelyik szomszéd vagy a házmester megmutatja.

Szerelőt csak akkor hívj, ha tényleg valami gond van, mert pénzbe kerül.

2011. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma elkapom a házmestert. Múlt héten már szóltam érte. Remélem józan lesz :-))))))
2011. okt. 25. 08:37
 5/5 Bereczk Jénos ***** válasza:

A házmester? Amikor elkészítenek egy fűtést, a SZAKEMBEREKNEK be kell, (vagy kellene!!!) szabályozni, és a radiátorok alján lévő, torló szelepeket le kellene plombálni, ekkor van kész a fűtés!!!! Ha ezen állít valaki, az tönkre tette a fűtést!!!!!!! Ezek nincsenek leplombálva, sőt hozzánk átjött a szomszéd, nyárra leengedik a vizet, ezért a csapot ki kell nyitni!!!!

A felső egy hőfokszabályozó szelep, ezt a lakó kedve szerint tekergetheti, holott ez csak 40`C alatt szabályoz, ez a hőfok elég lenne minden lakás fűtéséhez, de ezzel szemben egyszerűbb, mert "így szoktuk!" kinyitják az ablakot, így a lentebbi szintek szabályozhatatlanok lesznek, mert a meleget a szabadba engedik!!! EZT hívják takarékosságnak!!!!

márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!