Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik még csendháborítás?

Létezik még csendháborítás?

Figyelt kérdés

2 hete lakunk az új lakásunkban, de már ez idő alatt kb.3 szor akadt nézeteltérésünk a felettünk lakó gyökérrel...

Az egy dolog, hogy napközben a sarkán mászkál, dübörög, bútort tologat, zenét bömböltet, sajna ez ellen nem tudok semmit tenni. De amikor este döngeti a zenét, akkor az ideg elkap. Mit tudok ilyenkor csinálni? Rendőrt hívhatok?


2009. máj. 30. 04:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik, és nem csak este 10 után, nappal is. Ha a szomszédod az udvarias kérésre nem reagál, (mint ahogy írtad) nyugodtan hívhatsz rendőrt.
2009. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
90%

A www.police.hu gyik-bol:

1. Mit tegyen, ha csendháborítást tapasztal?

A szabálysértésekről szóló kormányrendelet értelmében, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Azért, ha csak a szomszédban zajló buli hangerejével van baja, ne kiáltson rögtön rendőrért. Próbálja meg személyesen, emberi hangon megoldani a problémát. Ha bulit szervez, néhány nappal előtte értesítse - személyesen, vagy hirdetményben - az érintett lakótársakat és előre kérjen elnézést az esetleges zavarás miatt.

2009. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló leírta, de egy dologgal ki kell egészíteni:

Ma már olyan, hogy objektív csendháborítás nincs, tehát nem az van, hogy aki pl. 75 dB felett, tartósan, legalább 30 perc időtartamban stb. zajt kelt, hanem az van, hogy aki "mások nyugalmát zavarja."

Azonban ez nem merül ki abban, ha egy társasházban EGY VALAKIT zavarnak. Mert akkor a másik fél kontrázza azt, amit te állítasz. Ha legalább MÉG EGY EMBERT zavar, akkor ott már lehet arról beszélni, hogy nincs nyugalmatok.

2009. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért, ha az éjszaka közepén a szomszéd utcában is hallhatóan bömböl a zene valahol, nem kell az egész lépcsőházat végigkérdezni ahhoz, hogy lehalkíttassa...
2009. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez elég kényes téma, mert valószínűleg azt az EGYET zavarja nagyon, aki ALATTA lakik. Sajnos én is tapasztalom, hogy szinte minden lehallatszik, különösen a dübörgés. A zenéből is csak a basszust meg a dobokat hallani, több óra után már nagyon ki tud akasztani. A mellettem lévő szomszéd meg játszott napi 4-5 órát is a lövöldözős, meghalós játékával, onnan minden áthallatszott, de rajtam kívül más nem hallotta. Én órákig hallgattam és amolyan "rohadj meg a fűnyíróddal együtt" hangulatban mentem át, megnyomtam a csengőt és egy édibédin mosolygós ártatlan arcú srác jött ki, hogy miben segíthetek? No, a haragom azonnal elszállt, leírtam neki, hogy mi a problémám, megkértem, hogy legyen olyan kedves fejhallgatóval játszani gyilkosost, mert hajnal kettőkor már olyan jó lenne aludni. Erre megígérte, jó éjszakát kívánt és napokig semmi gond nem volt... aztán újra kezdődött... akkor nem vártam órákat, átmentem, kijött, meglátott, egy szót sem kellett szólnom, bár a szemeim szikrákat hánytak és közölte, hogy azonnal felveszi a fejhallgatót :)

Ezt csak azért, mert tényleg igaz, hogy azért vannak olyanok is, akikkel normálisan meg lehet beszélni a dolgot.

2009. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%

A rendelet csak utólag orvosolja a zajos helyzeteket és csak a makacs esetekben. Megelőzést, vagy azonnali lehalkitást ne remélj.

Ha rajtad kivül mást is zavar, akkor együtt beszéljetek normális emberi módon a zajongóval. Úgy tűnik irásodból hogy, kicsi az empátiás készsége és folytatja, akkor hát irj az önkormányzatnak. Több az esélyed, ha többen is aláirják a szomszédok közül.

A rendőrök éjszak nem tudnak semmit tenni, (főleg, hogy kevesen vannak és a súlyosabb ügyeket intézik) legfeljebb ők is csak beszélnek vele és felkérik, hogy halkitsa le a zenegépeit. De, ha többen is betelefonálnak akkor és a rendőrök rögzitik a hivások között (remélhetőleg!) akkor ez összeér majd az önkormányzati vizsgálattal, amit a leveled alapján végeznek. Ez a macerásabb és hosszabb, de jelenleg a leghatásosabb.

Ha az önkormányzatok alkalmaznának zajbrigádot, azonnal lehetne csendet teremteni. Ez azt jelenti, hogy a helyi rendeletben meghatározott decibel értékeket a zajbrigád -mint hatóság- mérőmüszerekkel ellenőrzi a településen éjszaka járőrözve és úgy is, hogy a nyugalomra vágyók őket hivják telefonon közvetlenül egy-egy ilyen szomszéd miatt. Igy tetten lehet érni, és a mérőeszköz mérése bizonyiték. Ma a rendőrök ezt az eszközt hiányolják, mert szerintük az, hogy te nem tudsz aludni a szomszéd zenehallgatási szokásaitól az a te szubjektiv élményed és bajod. A rendőr csak akkor tudna birságolni és azonnal leállitani, ha erre lenne műszere. A műszer nagyon drága az önkormányzatok számára, és visszás helyzeteket is teremthet, hiszen akkor sok éjszakai rendezvényt is le kellen állitani, amikre egyébként most kiadják az engedélyt, de nem állithatják le a mérés hiánya miatt. Ez bevétel kiesés lenne a rendezvényt szervezők és még sokak számára...

2009. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Várok még egy darabig, és ha így folytatódik, akkor továbblépek, és beszélek a többi lakóval...
2009. jún. 3. 10:39
 8/32 anonim válasza:
94%

Én megdobáltam a szomszéd házát zománcfestékes gumival, amikor 3 hétnyi könyörgés után sem volt hajlandó lehalkítani a hülye zenéjét... :D

Bevált

2009. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:

Tiszteletem mindenkinek.


A problémám a következő lenne, 3 hónapja költöztünk egy panel lakásba, 17 hónapos kisfiammal. Az alattunk lakó, folyamatosan szól hogy hangos a gyerek. Legyen délelőtt, vagy délután. Az a problémája hogy hangosan jár a gyerek, és zavarja a nyugalmát. A gyereken nincs cipő, mert nem szereti, gyakorlatilag mezítláb, vagy zokniban közlekedik.

Nem rég felvette a kapcsolatot a ház gondnokával hogy szóljon nekünk hogy hangos a gyerek. Most azzal fenyegetőzik hogy feljelent minket.

Gondolom csendháborítás vádjával. A kérdésem az lenne, hogy mi tud ilyen esetekben csinálni a rendőrség? És mi mit tudunk kezdeni a problémával? Van e valamilyen bevált, működőképes gyakorlat az ilyen esetek kezelésére?

2009. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
45%
Hát nagyon ismerős a probléma... Nekem is vannak gyerekem, 2 éves. Mint minden normális gyerek jár és mozog és ahogy lépked a kicsi lábacskáival, az valamennyi dübörgést okoz (pedig ilyenkor nem szalad, csak megy). Na de most az ember mit tud vele csinálni? Most hogy értessem meg vele, hogy óvatosan kell letenni a lábát a padlóra, mert az talán nem fog okozni úgynevezett dübörgést. Szerintem itt elsősorban az alattatok lévő szomszéd idegeivel lehet a baj. Nálunk ugyanez az sztori. Mi sem tudjuk megoldani ezt a problémát a mai napig. Sajnos igen, van konfliktus. Általában az olyanok szoktak problémázni, akiknek nincs saját gyerekük (pl. fiatal), vagy utálja a gyerekeket (pl. öreg), vagy idegbeteg (csak titkolja). Mi is minden nap meg vagyunk fenyegetve, hogy feljelentés lesz a dologból. Hát legyen, majd meglátjuk mi lesz.
2009. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!