Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik még csendháborítás?

Létezik még csendháborítás?

Figyelt kérdés

2 hete lakunk az új lakásunkban, de már ez idő alatt kb.3 szor akadt nézeteltérésünk a felettünk lakó gyökérrel...

Az egy dolog, hogy napközben a sarkán mászkál, dübörög, bútort tologat, zenét bömböltet, sajna ez ellen nem tudok semmit tenni. De amikor este döngeti a zenét, akkor az ideg elkap. Mit tudok ilyenkor csinálni? Rendőrt hívhatok?


2009. máj. 30. 04:22
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Szerintem a gyermeked nem este 10 körül, vagy utána zajong... Nekem is van egy 2 éves kislányom, és a feleségem terhes. És az alattunk lakó még sohasem panaszkodott, pedig elég hangos a kicsi nappal. De az illető felettem teljesen más téma, mint egy gyerek. Mert hiába mondom szép szóval, hiába vagyok vele bunkó nem érti meg!
2009. nov. 2. 17:45
 12/32 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van.Pár napja költöztek fölöttünk az új lakók és már első nap rohangált ugrált a gyermekük(este).Vártam és a második nap mentem fel megkérni őket,hogy szóljanak a gyerekre,hogy ne ugráljon és rohangáljon végig a lakásban.Tartsák tiszteletben,hogy más is lakik ebben a házban nem csak ők.

Félre értés ne essék nem vagyok gyermek gyűlölő,két gyermeket neveltem fel akik még velünk laknak.(ők is ki voltak akadva)Pár napig csönd volt aztán egyik éjjel fél 11-kor megint rohangált ugrált végig a lakáson a gyerek.Nem mentem fel,mert nem illik ilyen későn zavarni másokat,(Minket lehet?)de nem tudom meddig fogjuk ezt bírni.Jelentsem fel őket?Nem vagyok jelentgetős típus és teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit tegyek.

Nappal nem érdekel,hogy ugrál rohangál bár olyankor is zavar,de hát gyerek,de éjjel aludnia kéne nem a lakásban rohangálnia.Nem pici 2 évesről van szó hanem egy 10 év körüli gyermek.Ja és nem őt tartom hibásnak hanem a szüleit akik nem szólnak rá.Egy gyerek nem úgy születik,hogy tudja mi helyes és mi helytelen azt nekünk szülőknek kell megtanítanunk.

2010. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:

Sziasztok!


Hát tudom hogy nehéz a gyerekek szaladgálását elviselni. Nálunk zokniban közlekedik az egész család, este 20:00-21:00 altatás van, az esetek 90% már 20:30 alszik is a gyerek. Még kicsi, de az alattunk lakó egyáltalán nem tolerálja. Pedig neki is volt gyereke, mag van unokája. Rendszerint este az altatás idejében torolja meg a gyermek rohangálását.

Ami fal ütögetés, és radiátorcső veréssel intézi el. De akkor már alszik a gyerek, vagy néha csak aludna, de erre felriad. Nehéz az ilyen emberekkel.

Hiszen az ő gyermekük se volt különb. Van úgy hogy fényes nappal feljön szólni hogy mászkáljon a gyerek. Nyáron minden nap lent van a játszótéren a gyerek, de télen hova vigyem a mínuszokba.

Ja és a gyerek 20 hónapos. Más anyuka el van ájulva milyen csendes.

Szóval szerintem nem a gyerekkel, és velünk van a gond. Hanem azzal hogy bizonyos lakók elvárják a panellakásban síri csend legyen, és mindenki csak üljön. Amit nem lehet teljesíteni, mert mindenkinek megvannak a lakó zajai. Ezeket csak tolerálni lehet.

2010. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:

Nincs erre valami szigetelési megoldás? Pl. plusz anyag a szőnyeg/parketta/padló alá? Tudom, hogy nem 2 Ft felszedni a parkettát csak azért, hogy 1,5 cm hangszigetelőt alá nyomjanak, de akkor is, legalább elméletben van valami megoldás?


egy akaratlanul "hallgatózó"

2010. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:

"Nincs erre valami szigetelési megoldás? Pl. plusz anyag a szőnyeg/parketta/padló alá? Tudom, hogy nem 2 Ft felszedni a parkettát csak azért, hogy 1,5 cm hangszigetelőt alá nyomjanak, de akkor is, legalább elméletben van valami megoldás?


egy akaratlanul "hallgatózó"


Szia! Igen vannak lehetőségek, csak ahogy írod nagyon bele kell nyúlni a pénztárcába. Ami mondjuk elég nehéz, ha pl a feleség otthon van a gyermekkel. És csak a te fizetésed van. Ami arra elég hogy éppen csak megéljetek. Egy jó szőnyeg az pl 100000 Ft kezdődik.

Ha plusz szigetelést akarsz rakni, akkor annak még több a költsége.

Szóval egy ilyen beruházás simán eléri akár a 500000 Ft is.

2010. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
Na ezt a gyerek kérdést hagyjuk. Alattunk lakik egy kislány, 3 éves, de kb mint egy elefántcsorda olyan hangosan közlekedik és !!FEL!! hallatszik. Alájuk beköltözött egy pár, akik idővel a kislány miatt el is mentek. Most egy doktor professzor agyoniskolázott értelmiségi gyógyszerészpár költözött oda, és nekik is problémájuk hogy reggel 6kor már mászkál a gyerek, elég hangosan. Felmentek szólni, persze nem a megfelelő stílusban, a gyerek apja hasonlóan válaszolt. Nem lett belőle megegyezés. A következő alkalommal megint felment a csaj szólni. Az apa kint dohányzott a lakás előtt a lépcsőházban, a kisgyerek egyedül volt bent a lakásban. A nő elkezdte verni meg rugdosni az ajtót (úgy hogy az apa ott állt mellette) a kisgyerek meg ugye bent volt egyedül.. Mondanom sem kell, hogy azóta éjszakánként felsír, nem mer kimenni egyedül pisilni és fény mellett mer csak aludni. Úgyhogy a gyerekesekkel csak óvatosan. Aki meg tudja magyarázni egy 3 éves gyereknek hogy ne rohangáljon, az menjen és magyarázza el mindegyiknek az országban.Nem lehet ezzel mit csinálni, el kell fogadni. Mindenesetre az ominózus ajtórugdalós eset után kiutáltuk a kedves párt az albérletéből. Ja nem is mondtam hogy "csak" albérlők.
2010. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Nekem is pontosan ez a problémám a felettem lakóval... Ha szólunk neki,hogy fogja vissza magát,még neki áll feljebb... Sikerült azóta megoldani az ügyet?Látom a probléma már egy évvel ezelőtt volt...
2010. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Hello!

Tavaly dec.-ben ráhívtam a rendőröket. Ők elbeszélgettek vele kb. fél órát, és utána nem volt különösebb gond. Azóta kiadták albérletbe a lakást, és ezekkel is volt már pár nézeteltérésünk.

De nemsokára közlöm velük, hogy rendőrt hívok, ha nem hagyják abba a zajongást.

Azóta született egy még egy kislányunk, aki sajnos szívbeteg, és elég sokszor felriad rájuk.


Nyugodtan hívj rá rendőrt. Első alkalommal figyelmeztetik, utána már meg is büntethetik.

2010. dec. 8. 20:34
 19/32 anonim ***** válasza:
Szia!Hívtunk rendőrt,de sajna semmi nem történik,itt minden héten buli van... Most a közös képviselővel próbálunk valamit kitalálni.Remélem sikerrel járok.
2010. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése, a zajkeltő az azt elszenvedők szerint egy gyökér paraszt, aki pedig folyton panaszkodik, az meg egy barom.


Nekem is meg van a keresztem, én vagyok az elégedetlenkedő barom, alattam pedig lakik a kis hitvány zajkeltő gyökér. 30 éves a lelkem, de még mindig 15 éves színvonalon van. 10 éve próbáltam normálisan megbeszélni vele, nem segített, annak ellenére, hogy egy 50 kilós nyomi inkább fenyegetőzött, mert hogy ő bizt.őr és majd jól lever. Fenyegettem feljelentéssel, de ez is csak addig használt valamennyire, amíg tartott a felfüggesztettje (u.i. elítélték rablásért). Én közben már laktam külföldön, barátnőknél, albérletekben, más városokban és most úgy hozta a sors, hogy visszaköltöztem egy időre a szülői lakásba. A Patkány továbbra itt lakik alattam, még szemtelenebb, még aljasabb. Direkt reggel és este kapcsol rá, hagy zavarjon. Ha ledübörgök, feltekeri a hangerőt.

Legutóbb ahogy hallom, beszerzett egy mélynyomót és azzal akar idegesíteni. Ha nem direkt csinálná, akkor is az ilyenre azt mondanám, hogy egy értelmi fogyatékos, mivel egy értelmes embernek eljut a tudatáig, hogy felettük, alattuk és mellettük is laknak, akikre tekintettel kellene lenni. Gondolhatná bárki, hogy üldözési mániám van, de sajnos nem ez a helyzet.

Volt már kedves hangnemben tárgyalás, fenyegetőzés, ledübörgés, most még jön a feljelentés, de ha ez sem használna:

Csak egy végső megoldás van, jövőre családi házba költözök.

Éppen még ott is csinálhatja majd a fesztivált a szomszéd házban lakó, de akkor még mindig építhetek egy bazi nagy, ocsmány zajterelő falat.

2010. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!