Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyári meleg elleni védelem,...

Nyári meleg elleni védelem, ötletek?

Figyelt kérdés

Panel lakásban lakok, a szobám kelet felé néz. Reggeltől egészen délután 2-ig betűz az ablakon a nap, ezért nyáron rettenetesen meleg van. Van redőny, be is van húzva, de nem ér sokat. Ablakok korszerű műanyagok.

Kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e javasolni valami megoldást, hogy nyáron ne kelljen ennyire szenvednem?

Gondoltam ablakfóliára, de fontos lenne, hogy ne nagyon csökkentse a szobába bejutó fényt. Persze tudom, valamennyit mind visszaver.

Szerintetek ez mennyire lenne jó megoldás?


2012. jún. 8. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Állítólag, ha kívülről teszel sötétítő függönyt az ablakra, az is felfog kb.2 fokot.

[link]

2012. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát a 60 helyetti 58 fokban is meg tud főni az ember :)

De köszi a választ!

2012. jún. 8. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Én reggel, amikor még friss a levegő- kiszellőztetek, utána az ablakokat becsukom és lehúzom a redőnyöket. Csak este húzom fel, mikor már kicsit hűvösebb van.
2012. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb megoldás a külső árnyékolás. Esetedben ez a redőny, ennél jobbat az ablakra nem fogsz találni.

Valószínűleg nem is azzal van baj, hanem a fallal, amit egész délelőtt süt a nap, aztán délután nyomja be neked a meleget.


A megoldás a fal árnyékolása lenne. Vannak erre megoldások, de elég bonyolultak és drágák is.

A legegyszerűbb a felső árnyékoló:

[link]

[link]

Ez a fényt beengedi, de a sugárzó hőtől ugyanúgy óvja az ablakot, falat, mint egy redőny.

Ugyanennek a másik fajtája az árnyékoló létra:

[link]

A linkelt cikkben mondjuk egy extra változatát mutatják be, de láttam már pesten olyan házakat, ahol egyszerűen körberakták ilyen létrákkal. Ez is ugyanúgy árnyékolja a falat, csak nem lóg ki messzire.


A falak árnyékolásával 5 fokot biztosan lehet nyerni, plusz sokkal később melegszenek fel. De sajna ez nagyon nagy befektetést igényel, és nem is biztos, hogy engedélyezik.


Annyit tehetsz most, hogy este, amikor lehűl a levegő, tárd sarkig az összes ablakot, csinálj akár kereszthuzatot. Reggel pedig, amikor elkezd betűzni a nap, csukd be az ablakot és ereszd le a redőnyt. Mindenképp fontos az ablak becsukása, mert ha csak a redőnyt ereszted le, az átforrósodik, és úgy fűti a szobát, mint egy nagy radiátor. Ha van a lakásnak olyan helyisége, ahova nem süt be reggel a nap, akkor ott még szellőztessetek addig, amíg kb. azonos lesz a kinti és a benti hőmérséklet. Ha ez megtörtént, akkor ablak, redőny ott is.


A mi lakásunk délnyugati fekvésű, azaz kb. déltől este kilencig süt be a nap. Én így szoktam védekezni a meleg ellen, néhány napig egészen elfogadható marad a hőmérséklet.

Apróbb trükköket lehet még bevetni: este egy ventilátort tegyél az ablakba, és küldd vele befele a hűvös levegőt, vagy állítsd a szoba belső sarkába és irányítsd a plafon felé. Így a beérkező hűvös levegő a padlószinten eljut hátra, onnan pedig felküldöd a plafonhoz, ezáltal azt a részt is hűtöd.

Napközben lehetőleg ne süssetek-főzzetek, mert az is emeli a hőmérsékletet. Minél kevesebb elektromos dolgot működtess, pl. nem muszáj a gépnek folyamatosan mennie, nagy melegben heveredj le és olvass egy könyvet.

Ha a lépcsőházban nincs még meleg, akkor napközben szellőztessetek arrafelé. Így a lakás napközben is kap egy kis hűvösebb levegőt.


Persze ez mind nem olyan sokat ér. Annyit tudtok vele elérni, hogy 2-3 nappal később melegszenek át a falak, és lesz elviselhetetlen a meleg a lakásban. Viszont sokszor - például jelen esetben - ez azt jelenti, hogy mire átmelegedne a lakás, jön egy lehűlés, amikor folyamatos szellőztetéssel lehűthetitek a falakat is, és a következő kánikulára megint plusz 2-3 napotok lesz, amikor még elviselhető otthon.

2012. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!
2012. jún. 10. 13:12
 6/6 anonim válasza:
0%
légkondi
2012. jún. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!