Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki ért hozzá? Segítene csökken...

Ki ért hozzá? Segítene csökkenteni a költségemet? Gázszámla 67 ezer Ft, rengeteg!

Figyelt kérdés
60 nm házba nem rég költöztem.A kazán a pincében van ,a feljövő vezetékekkel együtt befűti a pincét is!Szeretném szigetelni a kazánt és a csöveket , hogy ne legyen hőveszteség !Házilagosan, olcsón ? Mit tehetnék? Ajtók, ablakok kitűnő műanyagok , ott nincs gond.
2013. jan. 25. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Házilag ugy tudod legolcsóbban betekered a csöveket nem használt ruhákkal a ruhákat ujból betekered fóliával az egészet meg rögzited. A maximális hatásért a ruhákra tekerhetel alufóliát is a hővisszaverés miatt.

Persze a gáz drága kicsit lejebb is vehetnéd a kazánt

bár aki ennyire igényes telhetne neki normális polietilén csőszigetelésre nem egy vagyon.

2013. jan. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekünk réz csövek vannak és vastagságtól függően a legvastagabb csőre közel 400ft volt egy 2 méteres szál..ilyen szürke szivacs szerű
2013. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Zsolt75 ***** válasza:
Csőhéjj-nak hívják amit az előző leírt. Nem drága, de nagyon hasznos. Ez a rongyokkal betekergetés ís jó megoldás csak ronda és gyagyi....
2013. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Muszáj az összes szobát befűtened? 67 nm az rengeteg, ha néhány szobában elzárod a radiátort és csukva tartod az ajtót, szerintem sokat spórolhatsz. Ha lejjebb veszed a hőmérsékletet, az is segíthet, 20-21 fok bőven elég. Éjszakára is leveheted. Nálunk programozható termosztát van, éjszaka nem fűtünk annyira.
2013. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Miért sok a 67m2 ? Szerintem meg kevés ,nem a börtönben van.enyém 180m2.

Szerintem ne spórolj a gyári szigetelésen 1x kell megvenni és legalább tudod,hogy megtettél mindent. Ha a gyárit választod a legvastagabbat vedd ami elfér.A kazánhoz van keringető szívattyú,mert gáz fűtésnél nagy hátrány ha nincs.

2013. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A ház 60 nm, egy szobát becsuktam, nem fűtök, így kb 50 nm -t használok és fűtök!Próbáltam , hogy a konyhába is lezártam,ajtó becsukva , nem főzök úgysem , mert beteg vagyok, elkezdett penészedni.Megveszem a szigetelőket a csőre, de a kazánt is kéne szigetelni, vagy némileg a meleg útját elállni , hogy ne ott fűtsek a pincében!Nappal 20 fok éjjel 18-19 fok , ez igy van a lakásban .sok a 67 ezer Ft, keresem a lehetőséget , csak sajnálkozom, hogy ilyen csóró ez mai világ !Fázós vagyok mégis sajnálom ezt a sok pénzt !Ha tudok akkor javítok a helyzeten.
2013. jan. 25. 13:22
 7/15 Zsolt75 ***** válasza:
A cső szigeteléssel szerintem tudsz javítani a dolgon. Igazából még a falak szigetelésével lehetne spórolni, de az költségesebb megoldás.
2013. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A padlás hőszigelése megoldott? Ár/érték arányban az a legelső, mert az üveggyapot olcsó, és csak le kell gurítani.

A padláson menő csüvek hőszigetelése is fontos, persze. Ha a kazán a fűtött téren kívül van, mint most, akkor fontos, hogy minél ritkábban kapcsoljon be, mert a kazánban lévő víz hője veszteség. Utókeringetés van a kazánon?

Ha jól van méretezve a kazán, akkor -13 foknál folyamatosan megy. Hőszigetelés után gyakran kell kisebbre cserélni a jobb hatásfok miatt.

A termosztát újraprogramozása is javíthat valamit, drágább de jobb megoldás a kondenzációs kazán, vagy ha az kémény-okból nem megoldható, akkor a fűtés puffertartályos leválasztása a kazánról.

Ja, írtad, hogy olcsó legyen. Hát akkor ez kilőve...

2013. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

padláson menő csüvek

Jav: a pincében menő csövek-et akartam írni...

2013. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Attól hogy leszigeteled a csövet max 10%-ot Ha fog jelenteni ! Szerintem a Hölgy ettől drasztikusabb csökkenést szeretne elérni.
2013. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!