Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki ért hozzá? Segítene csökken...

Ki ért hozzá? Segítene csökkenteni a költségemet? Gázszámla 67 ezer Ft, rengeteg!

Figyelt kérdés
60 nm házba nem rég költöztem.A kazán a pincében van ,a feljövő vezetékekkel együtt befűti a pincét is!Szeretném szigetelni a kazánt és a csöveket , hogy ne legyen hőveszteség !Házilagosan, olcsón ? Mit tehetnék? Ajtók, ablakok kitűnő műanyagok , ott nincs gond.
2013. jan. 25. 09:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
,67 nm az rengeteg, Egy macskának talán
2013. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az egyik rokonomnál is a pincében van a kazán. A régi gravitációs fűtésre rakott a szaki nekik egy gázkazánt, csak úgy magában. Kb. fél óráig tartott, mire a termosztát bekapcsolása után beindult a keringés, és közben a kazán lekapcsolt 3-4-szer.

Egy keringető szivattyú beépítése után majd 20%-al csökkent a gázfogyasztás, és 4-5 perccel a bekapcsolás után melegek a radiátorok.

2013. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Meg kellene vizsgáltatni a kazánt egy szakemberrel.

Ha öreg darab, akkor alacsony a hatásfoka. Ezért is használhat sok gázt.

Az is lehet, hogy elkelne egy karbantartás, beszabályozás is a kazánnak.

Nekem 110 m2-re 40-45 ezer forint a gázfűtés, pedig öreg ház és nincs szigetelve. De egy új kondenzációs kazánom van.

2013. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen , én is soknak találom a fogyasztást, a " Szakember" azt mondja , hogy leveszi a víz fokát, vagy feljebb, - hát jó ez , nincs baja ,üzemel hibátlanul!!! Itt ennyi kell! Én meg nem hiszem el!

Jó volna egy számolni is , értékelni is tudó igazi szakember !Tud valaki priviben küldeni ?

A házat a menyem örökölte , így , engem vidékről felhoztak , mert súlyos beteg vagyok , lakjak benne ,amig élek!Sokat segítenek az ellátásomban, de ezt rájuk nem terhelhetem anyagilag !Viszont ha van biztos válasz és én megtudom oldani , akkor megoldom , ha más nem lassacskán... !Szerintem nagy a túlfogyasztás !

2013. jan. 26. 07:35
 15/15 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni másik két szakembert is.

Felújítás előtt én megkérdeztem az ismerős szakembert, az ismeretlen, az újságban hirdetőt stb...

Hárman négyfélét mondtak. A végén összehasonlítottam a sok bölcsességet, ami alapján egy ötödik csinálta meg az igazán jól működő rendszert.

2013. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!