Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám eltávolítani a...

Hogyan tudnám eltávolítani a maradék viaszt? Brise illatgyertya leégett teljesen, azaz elfogyott, de nem akarom kidobni a tartóját.

Figyelt kérdés

Ilyen pohárféleségből kellene eltüntetni:

[link]


Ebből a gyertyatartóból szeretném eltávolítani a maradék viaszt, de az alján ott van még a kanóc, az alatt is van persze viasz, de nem tudom kiszedni. A fagyasztós módszer nem jött be.


2013. márc. 21. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
forró vizes edénybe rakod szép óvatosan, aztán pár pillanat múlva mielőtt az egész viasz megolvadna kiöntöd (ha már magától megmozdul a bent lévő viasz darab) ... aztán forró vízben elmosod amíg el nem fogy belőle az egész ... ezek guszta poharak, nekem is van, ebből szeretek kávézni
2013. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jaja, nekem is nagyon tetszik, azért is sajnálnám őket kidobni. :) Köszönöm szépen a választ! Te arra gondolsz, hogy az egészet rakjam egy nagyobb edénybe? Mert én olyat csináltam, hogy beleengedtem a pohárkába forró vizet, többször cseréltem is, mert elég hamar kihűlt.

Te hogyan szedted ki az aljában lévő kanócot? (Már ha egyáltalán az :D) Vagy az ki fog jönni a viasszal együtt jó esetben?

2013. márc. 21. 16:24
 3/13 anonim válasza:
Én is megszoktam tartani őket. Úgy szedtem ki belőle a viaszt,hogy lefagyasztottam és akkor a nagyobb viaszdarabkák szépen kijöttek egyben,a kisebbekkel mondjuk küzdöttem egy kicsit,de többnyire azok is könnyen kijöttek. A kanóc is kijön.
2013. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szóval: melegítesz egy nagyobb edényben vizet (nem túl forróra, mert ez a pohár nem tűzálló, bár ki tudja) ... abba belenyomod a poharad talpát fél percre ... kicsit megmozgatod a poharat, hogy elvált-e tőle a viasz ... ha igen, akkor kiöntöd ... a kanóc az aljában lévő viaszban ül, mindenestől kijön
2013. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Ki is próbálom mindjárt, hátha sikerül.
2013. márc. 21. 16:44
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg szalvétát, zsebkendőt, vagy valami efféle itatóspapírt nyomkodj bele ha már megolvadt benne a viasz, úgy szinte teljesen el lehet távolítani belőle a viaszmaradékot.
2013. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Valamit nagyon nem jól csinálhattam, pedig mindent ugyanúgy tettem, ahogyan mondtad, de mégse jött ki a kanóc. Viszont a viasz kijött, csak az a része nem, ahol a kanóc van. Mintha be lenne oda betonozva. :D
2013. márc. 21. 18:35
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy a kanóc alatt már ragasztó is van? Hajszárítóztam, attól kicsit meglazult a viasz vagy ragasztó, nem tudom, viszont borzalmasan nyúlik, nem bírom semmivel sem kikaparni! Most már komolyan nem tudom, mit tegyek.
2013. márc. 22. 12:21
 9/13 anonim ***** válasza:
akkor az ragasztva van ... küzdj vele kicsit mondjuk kés hegyével, aztán azzal ki tudod kapargatni a maradék ragasztót is :)
2013. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, arra már én is gondoltam, csak nem mertem, féltem hogy eltöröm a kést. De majd óvatosan megpróbálom.
2013. márc. 22. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!