Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinéztük a lakást, megvan a...

Kinéztük a lakást, megvan a pénz, mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Ha lakást néztek, mi az, amit fontos megnézni?

Környék jó, szomszédok jók, nem ázik a lakás, nem sűlyed, gáz fűtésű tégla, nemrég lettek cserélve a villanyvezetékek, közösktg. kb 10e, benne van a víz is, akkora a lakás, amekkora kell nekünk, van közös használatú kert, 4 család van még, mind felújított lakások körbe, nincs emelet, mind földszint. Nem penészes a fal, nem beépíthető a tetőtér és nincs pince. Közel van a busz, jó közlekedés. Ár irányár.

Mit fontoljunk meg, mit nézzünk meg jobban, miket kell tudnunk még?

Hitelt nem veszünk fel. És hogyan alkudjunk? Módszer? Mondjuk nagyon ajánljunk alá, aztán még annak is örülni fognak, ha kicsit feljebb megyünk?

Mondjuk a lakás kerül 9 M-be, mi ajánlunk 8-at, és akkor már a 8,4 M-nek is örülni fognak? Nem tudok alkudni... :P

Köszi előre is!


2009. okt. 31. 02:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én például azt is megnéztem, hogy mennyire közel van

- iskola, óvoda, orvos, gyógyszertár...

- boltok, vásárlási lehetőség...

- milyen a lakás fekvése (mennyire napos vagy árnyékos a szoba)...

- a konyhának van-e ablaka?...

- elképzeltem, hogy az utca télen elég forgalmas-e ahhoz, hogy takarítsák egy nagyobb hóesésnél?...

- a környék legyen kulturált, este se kelljen félni kilépni az utcára, ne lopják el az autónkat...

- milyen állapotban van a tető?... Nem ázik be a lakás?..

- milyen közös felújítás várható a közeljövőben? (Ezt a közösképviselő tudja megmondani)


Alkudni meg úgy kell, hogy gondosan összegyűjtitek a lakás negatívumait (mindenütt találni valamit!)...

Halkan megjegyzitek, hogy ti komolyan szeretnétek egy lakást vásárolni, pénzetek is megvan rá, momentán van még 2 szóbajöhető lakás ezen kívül...

(Hagyni kell, hogy ezt eméssze kicsit az Eladó.)

Na, amikor eltelt kis szünet, akkor szép sorban rákérdeztek a negatívumokra...

Közben egymás között félhangosan latolgatjátok, melyik lakás lenne jó : az a másik, amit olcsóbban adnának?...

Na, itt kellene a kért 9millió helyett 8milliót ajánlani, hogy annyiért nem adná az Eladó???


Lehet, hogy el kell menni, "holnap majd jelentkezünk" szöveggel, hátha közben megpuhul az Eladó...

Másnap azzal jelentkezni, hogy tetszik a lakás, tetszik, de 8,5-nél nem tudtok többet adni érte, mert 9-ért már a másik lakást veszitek meg, ami félszobával nagyobb!!!


Gondolj arra, hogy a lakásért illetéket is fizetnetek kell majd, nektek is szükségetek van a pénzre, nem mindegy az a félmillió!


(Pl.: negatívum a lakásban a FÖLDSZINTI mivolta! Könnyű betörni, hidegebb, a földszinti lakások mindig jóval olcsóbbak! Mondjátok, hogy a 2 másik ajánlatnál emeletiek a lakások és van hozzájuk pince is.)


Ja, és az adásvételhez mindenképpen menjetek ügyvédhez, aki gondosan megfogalmazza majd az Adásvételi Szerződést és tanácsokat ad a megvétel lebonyolítására.

Mielőtt bármit fizetnétek, kérjétek ki a lakás Telekkönyvi Szemléjét a Földhivatalban!!!

2009. okt. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megállítottam a házban egy kisfiút, és megkérdeztem: " Szia itt laksz?" Azt mondta igen. És megkérdeztem, hogy anyukád nem szokott panaszkodni? Nincsenek nálatok csótányok? :-D A férjem azt mondta, hogy nagyon hülye vagyok. De a gyerekek megmondják a frankót. Ja és ha 9 milla, akkor mond azt, hogy Te készpénzes vevő vagy, és 8milliód van. Meglátod, hogy mit reagál, de ebben az ingatlan helyzetben egy készpénzes vevőt nem szoktak elengedni. Sok sikert!!!
2009. okt. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja de várjál, most olvasom, hogy ez nem társasház, hanem családi. Akkor a csótányos téma sztornó.:)

Az első válaszolótól lehet tanulni alkudozás terén.:) Nagy játékos lehet, de így kell csinálni. De azt hangsúlyozd ki, hogy készpénzes vevő vagy.

2009. okt. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a segítséget! Ki fogom hangsúlyozni, hogy készpénzes vevő vagyok, mert igaz is :)

Köszi mindenkinek!

2009. okt. 31. 10:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra hogy valóban a tulaj adja el, nehogy csalók áldozata legyetek.
2009. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ne lakjanak a környéken cigányok!
2009. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!