Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék vásárolni egy...

Szeretnék vásárolni egy bicskát ajándékba. De nem igazán vagyok otthon abban, hogy melyek a minőségi bicskák. Segíteni ebben nekem valaki?

Figyelt kérdés

2013. okt. 24. 15:02
 1/9 kovpet ***** válasza:
73%

Hát, ez egy izgalmas kérdéskör és a elég messzire vezethet a megválaszolása :)

Először a stílust és az árkategóriát kellene belőni. Kés van pár ezrestől pár százezerig, a klasszikus magyar szalonnázótól a hiper-szuper-taktikai tantóig. Acél, kerámia, titán, akármilyen anyagból és ez csak a penge volt. :)

2013. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mirk ***** válasza:

Interneten szeretnél rendelni? Ha igen akkor beírod google-be, hogy "kés webáruház" és keresgélsz. Ha nem akkor bemész bármelyik vadászboltba, vagy Extrametál üzletbe.

Milyen típusra godolsz? Hagyományos magyar bugylibicska? Vadászkés, tőr, rugós, rugós rásegítéses, egykezes, többfunkciós, taktikai? Az igazán minőségi kések 20 ezer felett kezdődnek. 5-10 ezer között lehet kapni úgymond jobb minőségűeket, az alatt nem érdemes venni szerintem semmit.

Ha nincs elképzelésed róla, hogy mit akarsz, javaslom előbb nézz szét egy webáruház kínálatában.

2013. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen késem van:

[link]


Bird, a Spideco licence alapján gyártják Kínában, én még valami 4500 Ft-ért vettem vagy 8 éve, de még egész jó állapotban van! Mostanában az Extrametálnál 9900 Ft-ért láttam kitéve. Ettől rosszabbat ne vegyél!


A fiamnak vettem egy Spideco Tenacious bicskát:

[link]


Ez viszont eredeti csak épp Kínában gyártják. Ennek G10-ből van a markolata ezért könnyebb is, és a clip minden irányba felszerelhető, ezért jobbés balkezesek is tudják használni. A pengéje nem a csúcs (8Cr13MoV) de jól élezhető. Két hónapja a fenti üzletben 12500 Ft-ot kértek érte!

2013. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
No és persze mindkettő pengéje 8 cm alatti, hogy nyugodtan lehessen közlekedni velük!
2013. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

ajándékba egy victorinox vagy wenger kést ajánlanék, azok örök darabok, és a svájci bicskák bárkinek jól jönnek.


Például ez egy szép darab mindennapokra is tökéletes, és olcsó amellett hogy jó minőségű:

[link]

2013. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy mit írtam!

Spideco= Spiderco

:(

2013. nov. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nincs mit!
2013. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:
Harkonnen: amúgy a Tena 8 centi fölött van gyárilag :)
2013. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugyan nem friss már a kérdés de azert írok en is. :)

Ha akinek szánod a bicskát nem kés őrült és tudod hogy van olyan amit szeretne akkor a helyedben mkndenképpen egy jo minőségű magyar kézműves bicskát választanék.

Az index fórumán ( talán azt a kis késit a neve ) tudnak segíteni hogy kik gyártanak jó minőségű késeket, bicskákat Magyarországon.

2014. máj. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!