Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az ilyen extrém hideg helyeken...

Az ilyen extrém hideg helyeken, mint pl. Jakutszk hogyan élnek az emberek, az épületeket hogyan fűtik?

Figyelt kérdés
Gondolom az egész távfűtéses rendszer nagyon meg van terhelve. Olyat is hallottam már, hogy ez valamelyik télen tönkrement.

2013. nov. 3. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Heló!


Az épületek alapból máshogy kell éípteni, min máshol - speciális szigetelés. Aszfaltozott út szinte nincs is - szétrepedne. Vezetékek tönkremennek, villamos és egyéb hasonlók kilőve.

Gyerekek ki se mehenek az utcára, a leghidegebb időkben megfagyna atüdejük...

Szóval különösen szívós, erős dolgokra van szükség.

2013. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

eszkimóknál nincsen speciális szigetelés, de elapból jobban bírják a hideget, hiszen ehhez vannak hozzászokva.inkább speciális ruházatuk van, másképp táplálkoznak. magas hegységekben az 1-2 fokos patakokban a serpák simán fürdenek és hajat mosnak.

egy helyi ember aki oda való ott él, egészen másképp viseli, mint te. neki elég a plussz pár fok, neked meg 20-23 kellene egy lakásban.csak nézz meg néhány ismeretterjesztő filmet.

2013. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amiről a kérdező beszélt, azok olyan helyek, ahol a -60 fok is előfordul. És sokkal nagyobb embertömegről van szó, mitn az eszkimóknál - Jakutszkban több tízezren laknak...


Egyébként van olyan hely is, ahol a csatornákba menne kaszegények ,hogy ne fagyjanak meg.

2013. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, inkább azokra gondoltam, akik civilizáltabb helyeken laknak. Egyébként én jól bírom a hideget, a meleget már nem annyira. 30 fok felett szinte már rosszul vagyok. Épp tegnap volt a tévében, hogy Ulánbátorban a szegények leköltöznek télen a csatornákba.
2013. nov. 3. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!