Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek jobban megéri egy...

Szerintetek jobban megéri egy panelt venni, mint nagy családi házban maradni?

Figyelt kérdés
A nagyimék egy nagy családi házban élnek és nagyon sokat kell fizetniük fűtésre. Apa kitalálta, hogy vegyenek egy panelt, mert ott olcsó a fűtés. A nagyim viszont nem örülne a környezetváltozásnak és amíg itt ki tud menni az udvarra, ott egész nap bent ülne a lakásban. Szerintem nem lenne sokkal olcsóbb ott a fűtés. Szerintetek hogy lenne jobb, maradni vagy menni?

2014. ápr. 1. 20:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Pénz mindenre van, csak félre kell tenni rá.

Lehet, hogy most nagy kiadás a szigetelés, de hosszútávon megéri, mert a számla akár harmadára is csökkenhet tőle...


Semmi sincs ingyen.

2014. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

"Pénz mindenre van, csak félre kell tenni rá. "


Nagyon okosat írtál, csak tudod, sok olyan család van, ahol a pénz csak éppen arra elég, hogy megéljenek (kaja, rezsi), félretenni nincs miböl.

Vagy te képes lennél hónapokig/évekig nem enni, csak hogy "félretegyél"?!?!?!


Akinek sok a jövedelme, az könnyen okoskodik, de akinem nem, annak az ilyen nagyképü megjegyzések nem segítenek.

2014. ápr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%
Aki félre tud tenni, annak nyilván nem okoz különösebb anyagi megterhelést a számlák kifizetése...
2014. ápr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%
Egyedül maradtam, nyugdijas vagyok, eladtam a régi, nagy és kifűthetetlen családi házat. De nem mentem panelba, vettem egy fele akkorát(csak 10 éves) és lassan berendezkedem. A rezsi csak fele a réginek, mert ez a kisebb ház jól szigetelt, locsolni a kertet kútról lehet. Ez lenne nekik is a megoldás, de mindenképpen olyan helyen, amely nem meredek hegyoldal és boltok is vannak a közelben, sőt busz vagy vonat is.
2014. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Van egy bácsi, egyedül él, elég kis nyugdíja van. Mondjuk van cserépkályhája, és eltüzel minden fahulladékot. Egy kis 20 m2-es konyhát fűt, ott egy ágy, ott a túzhely, a mosogató. És egy közel 100 m2-es házba lakik. A fürdőbe egy elektromos melegítő van, és fürdés előtt bekapcsolja. Ő megmondta, hogy ő onnan a temetőbe fog menni. Nem tudom, hogy nagymamád milyen házba él. Neki is megoldás lenne ez. Ha esetleg egy konvektort beraktok egy helyre,amit fűt, ott ellesz. Lehet nem lesz 28 fok, de nekik általába a 18 is elég. Én dédim a 25 m2-es, 85 (!) m3-es szobályát egy konvektorral fűtötte, mert már a cserépkályhát nem bírta, meg félt, hogy kigyúlad. 16-17 fok volt nála úgy, hogy az ablak is 80 éves. Őt berakták öregotthonba. Eleinte menni is akart, aztán nem érezte jól magát. Bele is halt, bő egy év alatt. És hozzánk se jött, csak haza ment volna. Pedig ide is, nagyanyámék is jöhetett volna, de nem. A másik testvér meg elintázte a házat, hogy ne mehessen vissza. Szóval hidd el, hogy ezzel megölnétek!
2014. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!