Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi fabrikett kell kb egy...

Mennyi fabrikett kell kb egy teljes (24 órás) napra vegyes tüzelésű kazánba kétszintes ház fűtéséhez (130 m2)?

Figyelt kérdés
2014. dec. 4. 20:15
 1/8 anonim válasza:
kb 2000 ft körül jön ki nekünk, szóval felejtsd el a fa brikettet.
2014. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rossz minőségűből annyi, mint fából, jó minőségűből valamivel kevesebb.

Konkrét mennyiséget így nem lehet írni, mert ha hajnalban 0 fok van kint, délben meg 15, akkor fele se fogy, mint ha hajnalban -10 van, délben meg 0. Meg nem mindegy, 20 fokot tartasz bent, vagy 25-öt, utóbbi kerülhet másfélszeresébe is.

Egy átlagos télre szerintem olyan 60 mázsa elég lehet, de ez csak tipp.

2014. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hú, hát ez rengeteg. Akkor maradok a gáznál, úgy sokkal olcsóbb. A gázért 33 ezret fizetek havonta, és abban a meleg víz (gázbojler) is benne van. És még mindenki azt mondta, hogy fával vagy fabrikettel olcsóbb lenne. Jó nagyokat kamuztak, ezek szerint.
2014. dec. 7. 13:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és ez a téli gáz. Nem átalány, nyáron alig fizetek, csak a rendelkezésre állást és a gázbojlerhez a melegítést.
2014. dec. 7. 13:32
 5/8 anonim válasza:

a fabrikett amúgy is "luxus kategória" akkor már inkább hasított tölgy, az jóval olcsóbb.

de lassan már nem éri meg fával fűteni, és 10 éve fűtök fával és barna szénnel, a ház le van szigetelve, szóval nem olyan nagy a hőveszteség, és most már azon a szinten vagyok hogy semmivel nem éri meg jobban fával fűteni mint gázzal.

kb 15-20 ezer forinttal jött ki olcsóbban a fa egy szezonra, az meg szinte semmi.

jövőre már én is gázzal fűtök, nincs értelme bajlódni a fával meg a kazánnal...

2014. dec. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem meg jó minőségű szénnel a legjobb. :)
2014. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Blaiseboy válasza:
Én a fát jobban szeretem, mert szerintem egész más meleget ad.
2016. jan. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen lehet ez a másfajta meleg? Virágok vannak ráfestve, vagy mi?

A 22 fok 22 fok gázzal is, fával is.

Illetve, csak gázzal 22, fával meg hol 20, hol 24, mert nem kapcsol ki-be automatikusan, mint a gázkazán.

2016. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!