Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi a legolcsóbb albérlet...

Mennyi a legolcsóbb albérlet budapesten ( újpest, szentendre környéke)? És mi az a munka, amivel tudnám fizetni, amit gyorsan lerakhatok pl. a nyáron okj-s szakma, vagy ha csak érettségim van, kapok olyan munkát, amiből tudnám fizetni? 18/L

Figyelt kérdés

Főleg olyanok válaszát várom, akik egyedül "vágtak" neki

albérletnek, hasonló helyzetből, és hogy mik a tapasztalatok,mennyire nehéz elindulni.


2010. márc. 3. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:

az albérletek ára pesten már nagyon elszaladt. akár 50 e ft is lehet egy szoba, és a legtöbb helyen előleget is (kauciót) kérnek.


most, hogy gazdasági válság van, és egy csomóan elveszítették az állásukat, nehéz bekerülni egy mhelyre, és megfelelni próbaidő alatt. úgy látom, még nincs ebben nagy tapasztalatod. maga az álláskeresés (válság nélkül) önmagában több hónapot elvehet. mivel még nem dolgozol, tartalékot sem képeztél. szóval, most azért nem könnyű...

mondjuk, érettségivel elmész bolti eladónak (közértbe pl., mert ott viszonylag gyakran vannak meghirdetett munkák), és közben elkezdesz állást keresni.

de olyan nagy elképzeléseid ne legyenek, hogy pályakezdőként albérletet is fizetsz, kajálsz is, és még jut továbbtanulásra is. sajnos, az élet ennél többe kerül. az sem mindegy, hogy az albi mennyire van felszerelve (van-e pl. mosógép, vagy neked kell-e megvenni).

2010. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a helyedben először munkát keresnék, megvárnám, amíg lejár a próbaidő, véglegesítettek, és úgy keresnék állást.


én egyedül, 21 évesen vágtam neki, és nem azért, mert akartam, hanem mert kiraktak az utcára. közben szereztem 3 diplomát, sosem voltam munkanélküli, de olyan sok kegyetlenséggel, traumával, nehézséggel járt ez a 10-15 év, hogy senkinek, még az ellenségeimnek sem kívánom.

2010. márc. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bocs, nem állást, hanem lakhatást keresnék próbaidő után
2010. márc. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, és én még a bokros-csomag alatt szereztem az első diplomám, úgyhogy én még azért is fizettem...
2010. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

azt gondoltam hogy nehéz bekerülni,tapasztalatom tényleg nincs.

ezért kérdeztem.

azt viszont hallotam már, hogy jobb előre gyűjtögetni, hogy legyen

miből elkezdeni fizetni,mivel előleget is kérnek.

nem megyek egyetemre, se főiskolára..

most teszem le az érettségit, és szeptemberben kezdődik

a sulim, sima okj-ra megyek,ami nem kerül semmibe,

csak még nem tudom mennyi időm lesz

mellette,milyen lesz az órarendem.

esetleg még az jöhet szóva, hogy nem egyedül megyek albiba, hanem

ha 2-3n béreljük,akkor nyílván olcsóbb,mert megoszlik. a kolesz nem

nagyon vonz, de lehet hogy akkor az marad.

köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. márc. 3. 22:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi de milyen okj az ami nem kerül semmibe?Valóban úgy szokták hirdetni,hogy ingyenes csak a végén vagy 2x lekaszálnak 30 ezret a vizsgadíjra aztán a bizonyítványra.
2010. márc. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát én úgy tudom, érettségizetteknek, az első szakma ingyenes,az utána lévőkért viszont fizetni kell.

Minerva amúgy. Nem tudom hogy tényleg úgy van-e ahogy írod,

nekem nem így mondták.

2010. márc. 5. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!