Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol laknátok/dolgoznátok az...

Hol laknátok/dolgoznátok az alábbiak közül? Lent

Figyelt kérdés

1. Megyeszékhely, multi, vevőkkel való kapcsolattartás, 200 nettó kafetériával, albérletben, egyedül lakni

2. Szintén megyeszékhely ( valamivel kisebb város, mint az előző), kisvállalkozás, fuvarszervezés, jóbaráttal együtt kell dolgozni, 150 nettó, minimálra bejelentve, szülőkkel lakni( feltételezzük, hogy jó a viszony a szülőkkel)



2015. szept. 15. 23:40
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
nyugdíj, nyugdíj...önálló élet elkezdése sincs sehol.
2015. szept. 16. 19:32
 22/34 anonim ***** válasza:

"Különben egyre inkább hajlok arra visszamegyek mosogatni meg felszolgálni külföldre."


Az lenne a legnagyobb baromsag. Elmondom mit kell tenned: elmesz a multihoz, alairod a szerzodest (nyilvan mindenkivel ilyet iratnak ala, egy 1200 fos nemzetkozi ceg nem fog pont veled szivozni) osszeszedsz par ev gyakorlatot a szakmadban, es ha meg mindig ugy erzed hogy ebben nincs perspektiva AKKOR mesz el kulfoldre. Es nem mosogatni hanem diplomas munkakorbe!


Gondolkozz mar egy kicsit perspektivikusabban.

2015. szept. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Igen, menj el, de ne ehhez, a másik kérdéshez is most válaszoltam. Ennél a multinál tuti sarokba szorítanának és hosszabb távon szívás lenne
2015. szept. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm, épp most sikerült elérnem a csajt, akivel a kapcsolatot tartotom a multinál. Elég vérmes volt. Szerintem zokon vette, hogy egyáltalán kérdezni merek ilyent. Azt mondta ez mindenhol így van, mert ez véd engem is, meg őket is. MOndtam neki, ilyenről én még nem hallottam, és akiket megkérdeztem, ők sem. Feltettem még kérdést a többi ponttal kapcs. is, de nem volt túl megértő. Szóval, hogy a cég ügyvédje állítja össze, és minden jogszerű. Mondtam, ebben nem ktelkedem, viszont én nem értek ehhez, ezért kellene asegítség.

Abba maradtunk, még ma meggondolhatom. Szerintem szíve szerint már ma kidobott volna, de nyilván hátha nem találnak hamar embert, én meg talán aláírom.

Nem tudom, mit tegyek. Ha nem tudom megoldani a lkahatást, vagy valakivel az együtt utazást, akkor vállalni se tudom. Meg mondom, ez a hozzáállás is...

Mondtam, akkor legalább a szerződést hadd olvassam el, hogy lehetne-e hogy azt elküldi. Mondta, azt majd itt, hogy ez lényegében egy egyszerűsített szerződés már.

2015. szept. 17. 09:36
 25/34 anonim ***** válasza:

Jaertem. Ez egy eloszerzodes szeru dolog, es ha ezt alairod, aztan nem irod ala a rendes munkaszerzodest, akkor fizetsz.


Jar neked valami ha alairod az eloszerzodest? (utazasi tamogatas, kepzes, lakhatasi tamogatas, ilyesmi) Mert ha igen akkor ertheto.

2015. szept. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Semmi ilyen. bruttó 280-ban van megállapítva a bérem, plusz cafeteria. Ezenkívül nem. Ez jó, de ebből kell albérletet keresni, azt pedig nem írja, hogy utazási támogatás. Képzés elvileg van, köelező,esetleges külföldi is, de mikor megemlíettem, hogy az sehol sincs beeírva,hogy ennek ktgété minden esetben amunkáltató fizeti, fel volt háborodva, hogy de hszen ez egyértelmű..hát, nekem nem volt az.
2015. szept. 17. 09:55
 27/34 A kérdező kommentje:
Lakahatási támogatás nincs.
2015. szept. 17. 09:55
 28/34 anonim ***** válasza:

"e mikor megemlíettem, hogy az sehol sincs beeírva,hogy ennek ktgété minden esetben amunkáltató fizeti, fel volt háborodva, hogy de hszen ez egyértelmű.."


Igen, valoban egyertelmu. Amugy a vegzettsegednek megfelelo allast kinaltak? Ha igen, azonnal alairnam a helyedben, es megoldanam valahogy a tobbit. Eddig mosogattal kulfoldon, ugyhogy nem igazan ertem mit varsz.

2015. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Megoldanám valahogy a többit..igen, persze, max gyalog megyek be, vagy alszok a híd alatt, stb.

Csak a nyelvtudás a lényeg, a diploma max előny.

CSak azt nem értem, miért nem lehet egyszerre a munkaszerződést kiküldeni? Miért kell előtte az az ajánlat, aztán majd ott helyben a szerződést? Legalább azt látnám, mit kell majd aláírnom. Mert ennek az aláírása azt jelenti, hogy madj azt is efólfogadom, mert ha nem, akkor fizethetem a 280at.

2015. szept. 17. 10:32
 30/34 A kérdező kommentje:

A képzéses egyértelm dolohoz csak annyit, hogy nem egyismerősömről tudok, akinek csak a szállást fizették, az odautat, a tananyagsegédletet, avisszautat, a kaját stb. nem. Megint más imserősömnek meg csak az utazást fizették, a szállást nem, stb...persze, nem itt...

a deriválás is csak annak egyértelmű aki ért hozzá.

ÉN nem értek semmit ehhez, nekem nem egyértelmű!

2015. szept. 17. 10:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!