Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kertes ház vagy panel? Melyike...

Kertes ház vagy panel? Melyiket is vegyük?

Figyelt kérdés
Nagy dilemma... 8 millió a lakás is meg a kertes ház is. A lakáshoz van garázs, 68nm 3 szobás meg van hozzá egy külön kis pince. 3. emelet lift nincs. Az ovi 2 perc,posta , spar szembe.Orvos 10 perc gyalog. A kertes ház 110 nm 3 szobás hatalmas kerttel. Ovi,posta,orvos 20-30 percre. 2 gyerekünk (3 és 1 évesek)van és szeretnénk még egy 3. babát bár majd vagy 3-4 év múlva. Nekem csak a nagy kert miatt van dilemmám,6 éve panelban lakunk én szeretem mert kényelmes.
2016. jan. 13. 18:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
A 8 milliós ház vagy egy romhalmaz, vagy iszonyatos helyen lehet. Ha csak ennyi pénz van rá, akkor a lakást választanám. Ha a ház jó helyen van és van pénz felújítani, akkor azt.
2016. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem romhalmaz,de mind a kettőre kell költeni. Nem Budapestről és környékéről van szó.
2016. jan. 13. 19:03
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
Ezt nektek kell eldönteni mi is panelba vagyunk elgondolkodtunk ,hogy vidékre megyünk építkezni de nincs telkünk se pénzünk rá sajna igy maradunk a panelban meg őszintén szólva nekem már nincs kedvem a bejáráshoz a buszon tolongani stb.
2016. jan. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Én kertesbe mennék mindenképp. Csendesebb, nyugodtabb, nem hallod a szomszéd horkolását, fúrását, húsklopfolását, nem gyújtja rád a szomszéd a karácsonyfával stb. Gyerekeknek is jobb szerintem.

Kert miatt nem kell aggódni. Ha van kedved kertészkedni, akkor megtermelheted a krumplit, paradicsomot, répát, ha meg ehhez nincs kedved, akkor befüvesíted, ültetsz pár gyümölcsfát, építesz rá egy pavilont, süthettek szalonnát, bográcsozhattok, lehetnek nagyobb kutyáitok stb. Olyan lehetőségek ezek mind, amik egy panelban nincsenek.

2016. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Ha a ház rendben van amúgy, akkor én azt választanám, bár ez a 8 milliós ár nekem is nagyon kevésnek tűnik, függetlenül attól, hogy melyik településen található.

Szerintem az a 20-30 perc nem vészes távolság egyáltalán, főleg, ha van autótok vagy terveztek venni. Bár városiként azt mondom, hogy 20-30 perc gyalog is tökéletes. Én nagyon örülnék, ha ilyen közel laknánk bármihez is. :D

2016. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj hogy megkérdezem, de 70 m2-re hogyan akarnál benyomorítani 3 purdét? 3 szobában úgy, hogy 5-en lennétek?


Miért jó úgy ész nélkül gyereket vállalni, hogy a megfelelő körülményeket eszed ágában sincs biztosítani neki?


2-en voltunk testvérek, a szüleimmel együtt 4-en éltünk egy 80m2-es 3+1 félszobás panelban. KICSI, kényelmetlen, zavaró volt! Hova a fenébe akarnál ennél még egy szobával kissebb helyen 5 embert tenni?


A 110 m2-es ház még mindig nem túl nagy ekkora családnak, de legalább talán ki tudtok alakítani egy 4. szobát vagy félszobát, ha a gyerekek nagyobbak lesznek, és nem kell egymás hegyén-hátán felnőniük.

2016. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

Panelt olcsóbb fent tartani, és mint írtad minden közelebb van hozzá. Ha kicsi akkor idővel könnyebb lesz kibővíteni(elég megvenni a szomszéd házat). Panelok mellett általában van játszótér meg a közeli parkban lehet szalonnát sütni ha akartok, így szerintem nem nagy hiány a kert, a garázsban még egy kis műhelyt is berendezhetsz ha akarsz, plusz a szomszédok sem látják mit csinálsz.


A családi háznak meg az az előnye, hogy nagyobb és könnyebb lehet kettébontani egy szobát(kamaszkor előtt érdemes szétválasztani a gyerekeket), könnyebb bulit rendezni, lehet medencétek, kutyátok


Nekünk is nagy kertünk volt mielőtt panelba költöztünk, de én nem szerettem annyira, a virágokat kerülgetni kellett fűnyírás közben, rengeteg idő volt lenyírni a füvet, ellapátolni a havat, összegereblyézni a leveleket, plusz hacsak nem 3 méter magas beton a kerítés akkor mindig belátnak a szomszédok

2016. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
"kedves" hatos vegyél vissza a stílusodból, A felettünk lakók is hárman vannak testvérek és már nagyok,képzeld felnőttek... Két egynemű gyermek lenne egy szobában a másik külön mi meg a harmadik szobába ami nappal nappaliként funkcionálna. Megoldanánk... És lehet nem lennének ilyen beképzelt gyerekeim majd mint amilyen te vagy mert neked volt külön szobád.
2016. jan. 13. 20:25
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Pedig a 6. válaszadónak maximálisan igazat adok, a stílusát leszámítva!


Miért az a célod a gyermekeid felnevelésénél, hogy "megoldjuk" meg "lesz valahogy"? Ez nem jövőkép és szeretetteljes, felelős hozzáállás velük kapcsolatban. Nem annak kellene az elsőnek lennie, hogy a gyermekeid boldogok, kiegyensúlyozottak legyenek?


Márpedig az, hogy 68m2-en élnétek 5-en és ebből csak 1 személynek lenne saját kis szobácskája minden, csak nem jó alap egy egészséges, stresszmentes, boldog élet kezdetére.


Persze, 50 éve ez teljesen normális volt, de ma 2016-ot írunk, nem kell mindig arra hivatkozni, mi volt korábban. 100 éve 15-en is elvoltak 1 szobában, mégsem akarunk így élni ma, nem?


Mindenképpen a házat választanám emiatt.

2016. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Na nehogy attól legyen már kiegyensúlyozott,boldog egy gyerek,hogy van külön szobája. Ugye ezt Te sem gondolod komolyan?
2016. jan. 13. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!