Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kertes ház vagy panel? Melyike...

Kertes ház vagy panel? Melyiket is vegyük?

Figyelt kérdés
Nagy dilemma... 8 millió a lakás is meg a kertes ház is. A lakáshoz van garázs, 68nm 3 szobás meg van hozzá egy külön kis pince. 3. emelet lift nincs. Az ovi 2 perc,posta , spar szembe.Orvos 10 perc gyalog. A kertes ház 110 nm 3 szobás hatalmas kerttel. Ovi,posta,orvos 20-30 percre. 2 gyerekünk (3 és 1 évesek)van és szeretnénk még egy 3. babát bár majd vagy 3-4 év múlva. Nekem csak a nagy kert miatt van dilemmám,6 éve panelban lakunk én szeretem mert kényelmes.
2016. jan. 13. 18:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Na és a szeretet sem a külön szobából fog áradni...
2016. jan. 13. 20:42
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy idő mikor a tesómmal laktam(egy hónap még nálunk lakott a nagyi), életem legrosszabb hónapja volt. Ő már rég pasizott meg benne volt a kamaszkorban én meg akkor kezdtem el rendszeren maszturbálni. Mindketten borzalmasan frusztrált volt.

kb 10 éves korig oké az egy szobában élés, de amint valamelyik betölti a 10. évét akkor szét kell szedni őket

2016. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a kertes ház. Sokkal nyugodtabb az éjszaka, mindenki kipihentebb, a távolsággal gyakorlatilag kevesebb időt töltesz vásárlással, mert megveszed, ami kell, és a magasabb fenntartási költség se feltétlenül igaz, ha jó hőszigetelés és korszerű fűtésrendszer van. Panel esetében a hőszigetelés ha hiányzik, akkor ki tudja, mikor lehet, akkor viszont könyörtelenül fel kell rá venni egy hitelt. A fűtés pedig általában adott, nemigen van fejlesztési lehetőség. És hát valljuk be, az az állott zsírszagú levegő valahogy a nyomába se ér a kertvárosi szellő illatának.
2016. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted , amit írtam.


A szeretet nem a szobaszámtól függ, de a nyugalom és stresszmentesség igen. Épeszű és jóérzésű szülő szeritem figyelembe veszi a gyerekei igényeit is. Minek 3., ha ennyire jelentősen a meglévő kettő életkörülményeinek a rovására megy, és így sincs elég szoba mert még hálótok sincs? Még hova lejjebb?


A szeretettel nem lesz boldog a gyermeked mikor 17 évesen az érettségire tanulna, de a mellette hisztiző 13 éves húgát kell hallgatnia aki a barátnőivel röhögcsélne valami tiniműsoron... És a választási lehetősége kimerül abban, hogy átmegy oda, ahol a másik tesótól nincs nyugta vagy a szüleitől.


Ez csak egy példa, de ilyen kényszerhelyzetekkel és lemondásokkal teli életet miért kívánsz nekik?

2016. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig az a helyzet, hogy nincs minden 3 gyerekesnek 150 nm-e... Igen, változnak az idők, de azért ha régen felnőttek az emberek egyetlen szobás házban, akkor talán ma sem halnak bele. Szerintem is fontos a saját szoba, de hogy azért ne legyen 3. gyerek, mert csak 3 szoba van, s aki ezt nem teszi, az felelőtleg meg tudomisén, az nekem erős.


Nos. Gondolom, olcsó környék, mi 8 milliónál drágábban vettünk egy totál átépítendő nyaralót is, lakott területektől távol... Ennél jóval olcsóbb környékek vannak, de nekünk itt kellett ház...

A lakásnak sok előnye van, de mit érünk vele, ha nekünk csak a ház elfogadható :D A házzal jóval több a munka és többet is kell rá költeni. Ez azért tág határok között változik, de mi a kicsike, füvesített kerttel, s az évi mindössze néhány fűnyírással is igencsak sok munkát találunk a kertben, pedig még csak nem is permetezünk. Teremni nem sok minden terem meg, itt nem olyan jó a föld, nullszaldósra nem jövünk ki, de azért az is jó, csak persze munka, állandóan locsolni nyáron (még jó, hogy kicsi a veteményes), ésatöbbi. Szeretem, hogy van kert, de van vele munka is.

Az is jó, hogy nincs fölöttem és körülöttem senki :) Évtizedekig laktam lakásban s nem tudtam megszeretni, megszokni.

20-30 perc nekem is közel van, nálunk ez 1 óra mindenre, beleértve a legközelebbi buszt, de ez is OK, vannak járművek és a friss levegő, erdő, tó fontosabb számunkra. Kinek milyenek a prioritásai.

Úgyhogy ezt igazából az ember maga tudja csak eldönteni, nyilván, mi maximum felhívjuk a figyelmet 1-2 pontra. S ugye nem mindegy, konkrétan hogy néznek ki az ingatlanok s környékük...

2016. jan. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A ház 2004-ben lett hőszigetelve, tetőcsere volt, a szobákat festeni kell, meg esetleg laminált parkettázni az ebédlőt meg a konyhát járólapozni kell, meg a konyhát egy kicsit át kell alakítani, A fürdőszobában meg a zuhanyzót kicserélnénk kádra.Meg át kell vezetékelni, azt anyagárban ismerős meg is csinálná... A fűtés gáz meg vegyes tüzelésű kazán.
2016. jan. 14. 06:33
 17/20 anonim ***** válasza:
46%
Ez a 20-30 percre van mindentől nem olyan jó. Jár oda tömegközlekedés? Vagy ti akarjátok vinni mindenhova a gyerekeket? Ez sem a legjobb megoldás mert teljesen ki lesznek szolgáltatva.
2016. jan. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Gyalog 20 -30 perc, van kocsink is , bár csak férjem vezet
2016. jan. 14. 06:48
 19/20 anonim ***** válasza:
87%
/A 8 milliós ház vagy egy romhalmaz, vagy iszonyatos helyen lehet. Ha csak ennyi pénz van rá, akkor a lakást választanám. Ha a ház jó helyen van és van pénz felújítani, akkor azt./ Birom az ilyeneket másba se tudnak gondolkodni mint Budapest és környéke. Az eszébe se jut hogy valakinek esetleg esze ágában nincs oda költözni és hogy 8 milláért is lehet élhető helyen és környéken lakást vagy házat kifogni.
2016. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés: családi ház.
2016. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!