Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes vidéken élnem?

Érdemes vidéken élnem?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van lakáskiadásból havi fix bevételem, ergó ha nincs munkahelyem se halok éhen, sőt.

Érdemes lemennem vidékre élni? Szeretek ott lenni, vonz maga a táj, a vízitúrák, a biciklizés, a kertes ház, a kocsmák, az állatok, szóval minden, ami miatt vidék a vidék.

Ismerőseim viszont budapestiek.


Van olyany aki vidéken él? Jó? Leírnátok, hogy miket tapasztaltok?



2016. szept. 26. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mindenki, aki vidéken él, szenved és boldogtalan.
2016. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
En megyekszekhelyen elek gondolom neked ez is videknek szamitt. A taj szep, vizitura nem nagyon (viz hianyaban), biciklizni ugyan ugy lehet itt mint pesten, a kertes haz jo, a kocsmak azok kocsmak, allatok kutyak, macskak vannak altalaban. Eltem pesten is, azon kivul hogy kisebb a dugo az uton nincs semmi kulonbseg. Szoval ha pesten szeretsz elni akkor videken is jo lesz.
2016. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 3000 fős faluban élek születésem óta hat lóval se tudnának innen elrángatni. A Duna 5- 8 perc kocsival. Szeretek pecázni . Most vettem csónakot és rá egy motort azzal fogom a Dunát járni. Van nagy kert gyümölcsfákkal szölövel tyúkok csirkék. Sok a gyümölcs főzöm a pálinkát (most is) csinálom a bort. Van itthon egy 15 m3-es kerti tavam is. Nekem ez maga a menyország. Más aki városban él legtöbb iszonyodik ettől mert kert van és meló vele. Hát kinek hogy.
2016. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha szereted a vidéket, akkor miért ne lenne érdemes? Viszont az ismerősök miatt ne menj túl messzire, hacsak nem probléma nagyon sokat utazni, mert azt is szereted :)


Hogyhogy milyen a vidék? Sokféle. Egyáltalán mire gondolsz, megyeszékhely, 30 ezres város, 5 ezres falu, 200 fős falu, 2 falu között külterület? Jó, az utóbbiak kiesnek, mert ott nincs kocsma (legalábbis a közeli pici faluban még az sincs, a sajátomban van, én speciel a 2 között lakom, korábban Budapest, nagy falu, kis város, kis falu is volt, nekem bármi megfelelt, csak nagy ne legyen, azt nem bírom. azért a budai zöldövezet még elment :))...

Nyilván akkora települést választanál, ami neked megfelel s nem egy lepusztultabbat. De még így sem egyformák. Szerintem keresgélj s gondolj bele, miben fog változni az életed, ha elkerülsz, nem tudsz elmenni sörözni minden szombaton, csak ha utazol egy nagyobbat, de akkor nem vezethetsz ésatöbbi.

2016. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!