Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol jobb élni, Budapesten...

Hol jobb élni, Budapesten vagy vidéken az agglomerációban? Érdemes kiköltözni a városból?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyunk. Panelban élünk, amit lassan de biztosan megutálunk a férjemmel, szeretnénk kertes házba költözni. Bp-i házra nincs pénzünk, kb 20-30 km-re lévő településen tudnánk házat venni a panel árából. Érdemes? Van egy másfél éves kislányunk, vajon meglesznek ugyanazok a lehetőségei, amik itt Pesten lennének? Gondolok itt az iskolákra, sportolási, művelődési lehetőségekre. Olcsóbb az élet vidéken? pl rezsi? Tudnátok olyan települést ajánlani, ahova érdemes lenne költözni? Köszönöm, ha valaki válaszol valamelyik kérdésre a sok közül!

2015. márc. 24. 22:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Budakeszi!
2015. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%
Gödöllő sem rossz. HÉV,vonat és busz is jár.
2015. márc. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Kedves első! Tapasztalataim szerint Budakeszi nem az a környék, ahol egy panellakás árából családi házat lehet venni. Ha Budakeszi környékénél maradunk, akkor Perbál, Zsámbék, Tök, esetleg Páty esélyesebb. Budajenőt és Telkit is esetleg érdemes megnézni, de ezekre előszeretettel költöznek ki a gazdag városiak, ami azért egyértelműen nyomja fel az árakat.
2015. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
38%

Gödöllő Budakeszi? Na persze... szerintetek ha lenne pénzük, akkor panelban laknának pesten, nem mondjuk törökvészen vagy rózsadombon?

A kertes ház sok probléma, és lehet először az jut majd eszedbe, hogy jaj de jó ki lehet menni, meg szaladgálhat a gyerek, de sok vele a gond, és az olcsó környék velejárója a sok paraszt szomszéd. (macskamérgezések, kiabálások, légpuska tiszta idilli)

És ha buszozni akarok tegyetek le róla, mert rengeteg időt elvesz az életetekből, és főleg a lányotokéból. Erősen beszűkíti majd a lehetőségeit, ha mondjuk elmenne valahova, és reggelente sem szeret majd korán kelni. Sportolás művelődés szinte tabu. Állandó idegeskedés ha megy a busz, vagy ha le lett késve.

A rezsi drágább egyrészt a nagyobb befűtés, mert a panel árában lévő ház mind szoci kőház, hideg padlóval és gyenge szigeteléssel.


Anno az én szüleim is dilemmáztak, hogy panel vagy 17km 2,5 szoba konyha. Elég rossz volt. 21 vagyok, ha odajutok biztos nem teszem ki majd a gyerekem annak aminek engem tettek ki.

Inkább azt javaslom, hogy lehetőségeitekhez mérten képezzétek magatokat, hogy magasabb árszínvonalat engedhessetek meg magatoknak. Mondjuk van még 17 évetek amíg a lányotok fősulira megy, azt azért nem mindegy mivel töltitek.

2015. márc. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Én sem tudtam dönteni falu és város közt mert mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. Ezért megvan a panelom is és a falu széli szomszédmentes szülői ház is.
2015. márc. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Dunakeszi, Fót, Veresegyház, Göd, Erdőkertes merült fel eddig. Illetve Gyömrő, Maglód. Ezekről a településekről van vélemény, tapasztalat?
2015. márc. 25. 00:14
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Fót: [link]
2015. márc. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
esetleg az m0 környékét nézzétek még
2015. márc. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Iskola, óvoda, sport lehetőségeket előre meg kell nézni, nagyok a különbségek. Arra számíthatsz, hogy nem lesz olcsóbb, Bp agglomeráció nem tekinthető - szerintem - vidéknek. Ha csak a panellakás árából akarsz házat keresni, akkor nem lesz nagy a választék. Merre dolgoztok? Ahhoz irányban megfelelő települést keress mindenképp, ne kelljen órákat utazgatni. Érdemes szerintem, más életet alakíthatsz ki magadnak. (mi Bp déli aggl.)
2015. márc. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Kiválasztottad szinte a legdrágább településeket házügyileg Budapest környékén Budán kívül.Itt ez az információ kevés,amit megadtál.megadtál. Kb. mennyiért tudjátok eladnia lakásotokat? Mert ugye nem mindegy,hogy Gazdagréten van vagy valamelyik peremkerületben pl. Ha kéne ,vennétek-e fel akár csak felújításra némi hitelt,v. van megtakarított pénzetek.

Maglód,Gyömrő nem vészes,sztem elég élhető település,de nézzetek körül,a XVII.kerületben,Pécelen,Vecsés,Üllő,Gyál,Dunaharaszti részen,esetleg Monoron.Én nem költöznék olyan településre,ahova nem megy ki kék busz v. nincs vonat legalább.Amúgy én Gyálon lakom.Nincs vele problémám.

2015. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!