Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kerülhet emeletre kazán?

Kerülhet emeletre kazán?

Figyelt kérdés
Vegyestüzelésre szeretnék átállni, a gázkazán pincébe van, viszont nincs hely egy vegyesnek, szivattyús a rendszer egyébként, nem gravitációs. Akkor mindegy hová kerül a vegyes? Esetemben a tetőtérben lenne helye.
2017. jan. 23. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Kerülhet, csak szar lesz állandóan felhordani az emeletre a tüzelnivalót, aztán meg lehordani a hamut. Nehéz, hullik, koszol.

Szerintem érdemesebb lenne valami kazánházfélét összeütni a ház mögött, lehetőleg közel a házhoz (legjobb lenne ahhoz hozzáépíteni), mellé meg egy fatárolót.

2017. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kerülhet oda,az túlságosan veszélyes lenne .

Ezt a gondolatot felejtsed el .

2017. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A padlásra is teheted nincs kockázat. Csak mint írták a tüzelőt nehéz lesz felhordani pláne 86 évesen.
2017. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még hogy nincs kockázat? Úgy látom egyik választ sem kazán fűtő adta .Természetesen mindenki saját sorsának a kovácsa.

A baj,csak egyszer szokott megtörténni ,de az nagyon nagy is lehet .

2017. jan. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd mi baj lehet hátha igazad van és tanulunk valamit? Mert érdekes módon ezt elfelejtetted elmondani. Az nem válasz hogy nem jó és veszélyes. Mond el miért?
2017. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Tetőtérbe kazán???

Fát/szenet felhordani, hamut lehordani. Szerintem felejtsd el. Felhordassz kb 5 köbméter fát a tetőtérbe? Ha meg minden tűzrakásnál lejárnál fáért megint nem lenne jó. A lehordott hamuval meg mocskolnád az egész házat.

2017. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk a legkevesebb, hogy hordani kell, mert külön lépcső kint is van, a tetőtérben van egy tároló. Csak tartottam tőle, hogy gond lehet abból, ha a kazán magasabbra kerül, mint a radiátorok.
2017. jan. 23. 23:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem vágom, mire gondolhat a #2/#4, de jó lenne tudni, nehogy lemaradjak valamiről. Mitől olyan veszélyes az emeletre/padlástérbe elhelyezni a kazánt?
2017. jan. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az új rendszerek nem gravitációsak álltalában. Vékonycsöves lapradiátoros zárt rendszerek keringetővel. Mindegy hol s kazán.
2017. jan. 24. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Több dolgot is érdemes átgondolni. Elbír-e a födém 3-5 mázsát 1nm-re bezsúfolva? Van-e lehetősèg elég magas kéményt létesíteni? Rövid keményben nem biztos, hogy jó huzatod lesz. Mennyire tűzveszélyes a hely? Hogy kerül fel a tüzelő? Jó-e ha szivárgás esetén a működő kazán ürül le először? Stb stb... Én nem csinálnám.
2017. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!