Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » LEGGYORSABBAN, viszonylag...

LEGGYORSABBAN, viszonylag olcsó (kérdés kinek mi olcsó) anyagokból hogyan lehet 3-6 szintes családi házakat felépíteni? (Daruk, nehéz gépek és nehéz építő elemek használata nélkül!)

Figyelt kérdés

Statikus, építész szükséges, ezt magam is tudom, nem ez az keresett dolog ennél.


Illetve gépészet, csövek, burkolatok, festések is felejtősek, de ezt elég, ha én tudom miért.


Csak a teherhordó falak felépítése, nehéz gépek és súlyos anyagok kizárásával egyedül a kérdés!


Köszönök minden előremutató, használható választ!



2021. okt. 10. 09:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ebben az esetben az a legolcsóbb, ha a család mind a 30-40 tagja összefog, elmegy a tüzéptelepre és megveszi a helyileg legolcsóbb téglát vagy beledob annyit, hogy ha nem is segít semélyesen, de lehessen helyette kőművest hívni aki majd irányítja a többi kalákázót.
2021. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

"Ide nem nyúlik ki a mindent agyonszabályozni akaró unió keze."


Szóval van egy magánszigeted, ami egyetlen országhoz hatóságához sem tartozik.

Ez itt teljesen általános a gyakorin.

2021. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Szóval van egy magánszigeted, ami egyetlen országhoz hatóságához sem tartozik."


Mintha itt a gyakorin kivétel nélkül mindenki CSAK uniós tagállamból írhat...


Fenntartom továbbra is, ha nem tudnak egyesek úgy, mint pl. legutóbb Il Professore HASZNÁLHATÓ választ adni, minek fektetnek energiát az egyedül csupán semminek nevezhető "kommentek" (eredménytelen trollkodási próbálkozások?) lekörmölésébe?


Ha engem valami nem érint (netalán még taszít is), én szó nélkül továbbmegyek.


De hát ez ÉN vagyok.

2021. okt. 10. 16:14
 14/17 anonim ***** válasza:

Ahol van közelben magyar érdekeltség, az leginkább ukrajna. A leírás meg tényleg egy bánffyhunyadi cigánypalotát vázol elém 😃 ott van az, hogy csak a váz van felépítve, belül meg semmi (az alsó giccsszintet kivéve, ahol eskövőket, és hasonló dínom-dánomokat tartanak)


A leggyorsabb pedig nyilván az acélvázas megoldás. Gyorsan legyártják, gyorsan szállítható, gyorsan összerakható. Aztán jön az előre gyártott elemek (üzemben betonsablonba kiöntött oszlopok és födémek), amit aztán a helyszínen már csak hasonlóan össze kell legózni. Aztán a helyszínen vasbetonból megépített zsalus cuccli a végső (ez gyakorlatilag a mai társasházakat jelenti. Szinte minden pesti lakás így épül). Tégla tartóelemként szerintem nem jöhet szóba ekkora épületnél ma, mint olcsó és gyors megoldás.

2021. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem úniós ország, de amikor majd ez a tákolmány mind a 6 emeletével meg 60 lakójával összedől fellógatnak (ha nem a kormány, mert nincs szabályozás, akkor a hozzátartozók)
2021. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen úgy legyen felépítve, hogy soha senkivel ne omoljon össze. Ennek evidensnek illene lennie.


Már írtam egyszer: még csak véletlenül sem roma "paloták" mivel nem giccs-homlokzata lesz egyiknek sem.

2021. okt. 12. 11:33
 17/17 anonim válasza:

Olyan, hogy gyors, olcsó, biztonságos építkezés nincs ilyen méretekben, különben mindenki azt csinálná.


Ha gyors, olcsó kell... Vegyél példát a kínaiakról. Rengeteg YT videó van, hogy több szintes irodaépületeket húznak fel napok alatt...


Ha biztonságos, minőségi, akkor az se olcsó, se gyors nem lesz. Főleg magyar árakon.

jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!