Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vályogházba lehet padlószőnyeg...

Vályogházba lehet padlószőnyeget tenni?

Figyelt kérdés

Adott egy régebbi építésű, felújítás alatt álló vályogház. A konyhában és az étkezőben járólap van lerakva, alatta padlófűtéssel, a többi szobában radiátor. A nappaliban és a hálószobában még a régi hajópadló van (kb 50 éves lehet, de nem tudom pontosan), egyébként jó viszonylag jó állapotban, sehol sem süllyedt meg, így alatta a párnafákkal sem lehet túlzottan nagy gond. Mindezek alatt egyébként döngölt föld és salak van, az aljzat porszáraz.

Eddigi terveink szerint új hajópadlót burkoltunk volna a régi hajópadlóra kereszt irányban fektetve, azonban csiszolva / kefélve, rovar és gomba ellen kezelve, színre olajozva összességében elég húzós ára lenne ennek a történetnek, ezért gondoltunk most arra, hogy esetleg padlószőnyeget tennénk a régi hajópadlóra, esetleg a kettőt elválasztva egymástól egy réteg geotextillel, hogy a régi hajópadló alól ne jöjjön át a por.

Lehet padlószőnyeget vályogházba rakni ("lélegzés, páraáteresztés"), vagy később lehetnek hátulütői?

Köszönöm a segítséget, válaszokat!



#padlószőnyeg #vályogház #padlószőnyeg vályogházba #vályog padlószőnyeg #vályogház padlószőnyeg
2022. márc. 24. 07:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Jó eséllyel elkezd penészedni, legkésöbb télen.
2022. márc. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Nyugodtan ráteheted a hajópadlóra.


A járólap alatt mi van amúgy? Mert én is járólapoznék, de elviekben vályogházban nem szabad betonozni.

2022. márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz, akkor aljzatbeton, padlófűtés csőrendszer, azon önterülő kiegyenlítő, és arra van ráburkolva a járólap. Az alap ház hátrafelé toldva lett, a toldott falak B30-as falazótéglák, így járólappal burkolva csak azok a helyiségek lettek, amik a toldott épületrészben vannak, tehát nem vályogfalak határolják.


Én is úgy tudom, hogy vályogházba nem tehető aljzatbeton (a pára a talaj felől is tudjon távozni, ne menjen fel a falakba), így az alap vályogházban ezért is lett meghagyva a régi döngölt föld + salak + párnafa + hajópadló réteg.


Némelyik hajópadló kicsit meg-meg süllyed ugyan, de összességében jó alapot ad, ezért is nem szeretnénk felszedni, újrapárnafázni, stb., ez hatalmas műtét lenne (elsősorban költség tekintetében).

Viszont pl. laminált padlót nem tehetünk rá, annak alapvető az aljzatbeton és a párazáró fólia, ami ugye helyből felejtős a vályogházban.


Így maradna egy új hajópadló réteg, de a kezeletlen is 6000-6500 Ft / m2-től indul, ezt még gomba és rovar ellen kezelni, csiszolni / kefélni, színre olajozni... és mivel 2 helyiségben is kellene, így az összterület kb. 40 m2, szerintem az egész meg sem állna 500 000 alatt (úgy, hogy mi rakjuk le)

2022. márc. 24. 08:39
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha tényleg száraz a hajópadló és alatta, akkor tehetsz.

Ezt azért merem mondani, mert a nagyanyámnak padlót takaró, láb nélküli bútorai voltak, a szabad helyeken meg szőnyeg szőnyeg hátán, sok helyen még fedésben is és semmi nem volt nála penészes.

Lehetőleg úgy tedd fel, hogy 5 cm-re körben ne érjen a faligés soha nem mozgatott cucc, mondjuk szekrénysor alá, ne kerüljön.

2022. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
Vályogház meg padlófűtés, k#rvajó :D :D :D
2022. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Rengeteg Kádárkockában tudok szőnyegpadlóról, pedig ezek nagy része még vályogból készült és semmi baj velük.

Én nem vagyok szőnyegpadló párti, egy szépen kezelt hajópadló nekem vonzóbb, arra is lehet tenni egy-egy mutatós szőnyeget, ami eleve kezelhetőbb, tisztábban tartható.

A szőnyegpadló egyedül a panelekben praktikus, nem véletlenül jött azoknál divatba, mert jelentős hangszigetelő hatása van.

2022. márc. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 5-ös, nem csak 1M-os düledező romok vannak vályogból.

Makovecz Imre háza a XII kerületben alaphangon 6-800 millió (lenne, ha eladnák, de nem adják) és színtiszta vályog.

Így néz ki:

[link]

2022. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Persze, vannak ilyen bohóckodások, de attól még a vályog vályog marad.
2022. márc. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, észrevételeket!

Ha már a témánál tartunk, ismertek olyan gomba- és rovarvédelmi szereket, valamint színező anyagot (olaj? lazúr?), amely használható vályogházban, hajópadlóra?

Érdemesebb már kezelten venni a hajópadlót, vagy olcsóbb, ha én kezelem le utólag?

Sajnos ebben a tekintetben még nem vagyok kellően jártas, így mindenféle segítséget köszönettel veszek!

2022. márc. 24. 09:18
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen akkor olcsóbb, ha te csinálod.

A színt a neked tetsző pácolással adod meg, utána lelakkozod.

De van millió eljárás a viaszolástól kezdve az olajozásig.

Szerintem a neten mélyedj el ezekben, vannak videók, képekés válaszd a neked tetszőt!

[link]

Ugyanitt a favédelemre is találsz tippeket.

Azt már meg sem említem, hogy ahol lakom közel és távol favédelemre mindenki fáradt olajat használ... de ezt eleve csak sötét szín alá lehet tenni.

2022. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!