Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vályogházba lehet padlószőnyeg...

Vályogházba lehet padlószőnyeget tenni?

Figyelt kérdés

Adott egy régebbi építésű, felújítás alatt álló vályogház. A konyhában és az étkezőben járólap van lerakva, alatta padlófűtéssel, a többi szobában radiátor. A nappaliban és a hálószobában még a régi hajópadló van (kb 50 éves lehet, de nem tudom pontosan), egyébként jó viszonylag jó állapotban, sehol sem süllyedt meg, így alatta a párnafákkal sem lehet túlzottan nagy gond. Mindezek alatt egyébként döngölt föld és salak van, az aljzat porszáraz.

Eddigi terveink szerint új hajópadlót burkoltunk volna a régi hajópadlóra kereszt irányban fektetve, azonban csiszolva / kefélve, rovar és gomba ellen kezelve, színre olajozva összességében elég húzós ára lenne ennek a történetnek, ezért gondoltunk most arra, hogy esetleg padlószőnyeget tennénk a régi hajópadlóra, esetleg a kettőt elválasztva egymástól egy réteg geotextillel, hogy a régi hajópadló alól ne jöjjön át a por.

Lehet padlószőnyeget vályogházba rakni ("lélegzés, páraáteresztés"), vagy később lehetnek hátulütői?

Köszönöm a segítséget, válaszokat!



#padlószőnyeg #vályogház #padlószőnyeg vályogházba #vályog padlószőnyeg #vályogház padlószőnyeg
2022. márc. 24. 07:49
1 2
 11/17 anonim válasza:
19%

Dolgoztunk vályog, és parasztházakkal is.


Ha elindul a víz, majd a gomba, azt csak a dózerolás szűnteti meg.

Bárki, és bármilyen feltöltést, injektálást, festéket, gombaölőt, lazúrt,...ajánl, az hazudik vagy festi magát.

2022. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Olaj, pác, viasz, lakk, lazúr, aztán hogy ezekből melyik engedi a fát dilatálni, melyik nem (pl. a lakk tudtommal réteget képez a felületen, amitől így a padlólapok nem tudnak külön-külön "mozogni"), hát, lesz minek utánanézni az biztos :D


A fáradt olaj tényleg jó, de én csak kültérre használom, pl. garázs, pince, melléképület gerendái, tetőlecei, stb.

Nagyon jól konzervál! De lakótérben én is inkább kerülném a használatát :)

2022. márc. 24. 11:11
 13/17 anonim válasza:

11.-re. 11. vagyok.


Az ÉN, durva anyámat, hogy válaszoltam a kérdezőnek.

2022. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 NTBS ***** válasza:
Igen tehetsz, de figyelni kell rá.
2022. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ne gumis aljút és ne túl vastagat vegyél, hogy tudjon valamelyest szellőzni!
2022. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Keress rá a palófilcre! Jóval olcsóbb és kitart évekig, míg meg nem unod.
2022. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és a konstruktív hozzászólásokat! :)
2022. márc. 25. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!