Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért lett annyira kedvelt a...

Miért lett annyira kedvelt a vályogház? Nincs benne rizikó?

Figyelt kérdés
Ezekkel a 100 éves vagy annál is régebbi házaknál eleve az az állandó probléma hogy dohos penészszag van belül és több 100 ezer forintos tétel hogy rendbetegyék a vízelvezetést. A másik gond hogy repedező falakra tesznek sokan új tetőt. Rendben hogy nincs mindenkinek pénz újat építeni, de belefogni egy vályogház bővítésbe szerintem még többe kerül mint venni egy viszonylag stabil tégla házat. Arra azt mondom érdemes költeni, de egy 100 évesre? Van konkrétan egy ismerős aki vályogházból akar palotát és 1 hónapja nem haladnak, a tető teljesen leszedve, folyamatosan jönnek elő a hibák, de már pénzük alig van és jön lassan a rossz időjárás is. Eljutottak odáig hogy felhúzták az új épületrészt és leszedték a régi ház tetejét és ahogy elkezdenek dolgozni, egyre több akadály jön. Most egyelőre leállt a munka, körbe van fóliázva a ház teteje, de közben a ház lakva van. Úgy gondolom hogy ami eddig belement pénz, az csak ablakon kidobált pénz. Mert egy vályogház soha nem lesz stabil, főleg ha kontárok csinálják.
2022. szept. 16. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Kedvelt lett?
2022. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sok fiatal vesz vályogházat, mert azt hiszik azt fillérekből fel lehet újítani.
2022. szept. 16. 12:44
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Mert jó a hőszigetelése.


"több 100 ezer forintos tétel hogy rendbetegyék a vízelvezetést"

. Ezt azért nem nevezném egy nagy tételnek.

2022. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt nem sok fiatal vesz vályogházat, másrészt senki nem hiszi, hogy olcsó lenne felújítani. Főleg ma amikor már semmit nem olcsó megcsinálni.
2022. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Ne vegyél se régim vályogházat (hogy majd felújítod), se ne kezd új vályogház építésébe. Elődeink már megjártak vele, de olcsó volt, mert sár mindenhol akadt, de a mai igények már másak.
2022. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Rossz úton jársz kérdező.

3# rossz(nagyon) a hőszigetelése. A hőtároló tömege jó.

2022. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#3, azért elég nagy tétel 300-400 ezer forintos belső vízszigetelés, a külső még nem is került szóba.
2022. szept. 16. 13:21
 8/13 A kérdező kommentje:
#5, egy közeli ismerős első közös házként vette a feleségével és 15 évre kezdték el a felújítást, hozzáépítést, de már most többe van mint egy átlag felújítás. És ahogy írtam, áll a munka, mert valami gond van. Nekem ingyen se kellene vályog, lehetne bármilyen szaki, én nem tennék vályogházba súlyos milliókat, mert 100 éves technológiát nem lehet újítani a mai anyagokkal.
2022. szept. 16. 13:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hinném hogy a vályoggal gond lenne, inkább a lelakott haverokkal két sör mellet karbantartott házat nem venném meg akkor se ha tégla főleg ha repedve van. Ettől függetlenül nem célom vályogot venni de ha igényesen karban volt tartva és arra van pénz akkor nincs vele semmi baj.
2022. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt mondom, hogy vályogban is van száraz és jó és téglában is van vizes, penészes, dohos. Ez a vásárlás előtt, a megtekintés első pillanatában kiderül és aki egy ilyen szart megvesz, az számítson a komoly zsebbenyúlásra!

Mi téglaházban lakunk, de 18 éve van nyaralónak használt vályogházunk a Balaton-felvidéken, ami 60 cm-es kőalapon áll, egy percig nem volt vizes, nem dohos és amikor belépünk konkrétan tisztaság illat van a meszelt falak miatt, némi levendulával keveredve. Utóbbi nem tudom honnan jött, mert nincs a házban levendula. A 18 év alatt 2x volt meszelve kívül-belül és még nem kellett rajta barkácsolni semmit. A tető is áll mint Katiban a gyerek.

Szóval ésszel kell vásárolni és akkor nincs gond!

2022. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!