Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nem tehetek le mobil házat?

Nem tehetek le mobil házat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, furcsa helyzetbe kerültünk,van egy kis házunk amibe élünk, sajnos nemrég megörököltem Anyukám házát, váratlanul ment el, és előtte fél évvel egy számomra kedves rokon oda költözött, ennek örültem is,most a rokonomnak szeretnék a mi telkünkre egy mobilházat intézni, de ezt pár éve se engedte az építési hatóság, most újra bemegyek, mit lehet tenni,de ahogy a rendeletet olvasom,még egy lakókocsit se tehetünk a telekre, nem tudom mi tévő legyek, a nagyházat plusz a mienket nem tudjuk kifűteni,és el isnszeretném adni, de a rokonomnak mindenképpen jót szeretnék, van valami ötlet, kibuvó amivel kaphatnék engedélyt?

2022. szept. 18. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha el akarod adni a házat, akkor még úgysem telepíthetsz oda mobilházat, hiszen az új tulajdonos kirakná.

Szerezz a rokonnak egy elfogadható albérletet, mást nemigen tudsz nyújtani. Azzal is sokat segítettél, hogy eddig ott lakott. Vagy összeköltözöl vele.

Vagy építesz a házhoz egy szobát.

2022. szept. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tiszta a “nagyház, kisház, mobilház”.

Pontosíts.

Te laksz egy külön nagy házban?

Örököltél egy másikat, ahol a rokon lakik most?

Azt el akarod adni?

Hova akarod a monilházat?

Az örokölt telekre, vagy ahol a nagy házad van?

Ha nagy a házad, nem tudsz neki egy szobát biztosítani?

2022. szept. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Főváros, vagy vidéki nagyváros? Nem lehet az ok, hogy akkor túlépített, még akkor is, ha a mobil ház(konténer) nem engedélyköteles.

Ha jártál a hatóságnál, arra vigyázz, hogy a szóbeli tiltás szart sem ér..írásban kell mindent intézni.


Először is lapozd végig a netről letölthető építési szabályzatot..

2022. szept. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyház az anyukája háza, ahol lakik a rokon. Ezt szeretné eladni.

A rokont szeretné az ő háza mellé költöztetni mobilházba.


Szerintem érthető volt.

2022. szept. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el a helyi építesi szabályzatot. Mobilházakat általában nem szoktak tiltani, de figyelj arra, hogy tényleg mobil legyen (pl. egy konténer ház), ne könnyűszerkezetes, amit bontani kell, ha mégis baja lenne valakinek vele.

Csapsz alá két kereket és a kutya nem fog beleszólni, semmi köze a hatóságnak hozzá.

2022. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban olyan ahogy írják,hozni vinni lehet,akkor ezek nem engedély kötelesek.Ezekhez még közműveket i lehet csatlakoztatni.

Ilyenek a mobil garázsok is .

2022. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A rokonomat nem fogom albereltbe kuldeni, mert mi segitunk egymasnak, a tovabbiakba, es nem is fiatal, igen a jellenlegi otthonom telkere szeretnek mobil hazat, mert amit orokoltem elszeretnem adni, holnap megyek az epites hatosagra, nagyon bonyolult, mert pluszba a mi hazunkat is boviteni akarjuk, de ezt a sajat igenyeinkhez, ezert kell a mobilhaz.. Aztan ha nem jon ossze a mobilhaz, nehet a mi otthonunk lesz ugy alakitva,hogy pici lakresze legyen a rokonomnak.
2022. szept. 18. 15:13
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os, persze, nem engedélykötelesek, de csak oda lehet lerakni, ahová építeni is lehetne egy akkorát. Vagyis be kell tartani a helyi és országos építési előírásokat.

Néhány példa:

- telekhatártól való előírt távolság meglegyen;

- a telek beépítettségi hányada az előírt mértéket ne lépje túl;

- városképi szempontoknak megfeleljen;

- túl közel sem lehet a másik házhoz tűz- és villámvédelmi okokból.


És nyilván van még ezer másik előírás.

2022. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Amit ma megtudtam:1250 nm es telekre mehet kulon allo mobilhaz, marad a haz hozza epites.

Ez onkormanyzatonkent valtozo.

2022. szept. 20. 14:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezért kell elolvasni a helyi építési szabályzatot. A legtöbb önkorinál megtalálható online.
2022. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!