Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vályogra milyen vakolat menjen?

Vályogra milyen vakolat menjen?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mennyire befolyásolja, de rendes vízszigetelés van a fal alatt és lábazat is, új építés.

2023. ápr. 27. 12:52
1 2 3
 11/25 NTBS ***** válasza:
31%
Hagyományos.
2023. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Revolúcióbiológus ***** válasza:
Attól függ, mekkora felületet érint a csapóeső - ha csak pár négyzetmétert, akkor oda valamilyen dísz homlokzatburkolatot érdemes felrakni (pl. fa lécek, lemezburkolat), de amúgy egy új építésnél furcsa, hogy erre nem figyelt az építész a tetőgeometria kialakításakor.
2023. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
#12 Ez egy hagyományos formájú ház kb. 7m*12m, nyeregtető. Főleg a tűzfalaknál, ahol a tető magasan van, nem igazán lehet elkerülni, hogy az eső a falat elérje.
2023. ápr. 27. 17:46
 14/25 Revolúcióbiológus ***** válasza:

Ha a tűzfal is vakolt akkor igen, érdemes egy védőburkoatot rakni rá, mint ha az előtető része volna:

[link]

[link]


De amúgy a hagyományos vályogvakolat sem katasztrófa, 15-20 évet simán kibír az esőn az is, csak arra kell figyelni, hogy a száradás alatt ne érje eső, mert akkor megfolyhat, a mi éghajlatunkon ez inkább csak esztétikai veszélyt jelent.

2023. ápr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

#14: Akkor a "napsugaras" ház kivitelnek praktikus oka is volt...

[link]

2023. ápr. 27. 18:13
 16/25 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Szia. Én utólag vízszigeteltem a vályog házam. Aztán műanyag rabic hálót tettem rá amit jó nagy szögekkel plusz kötöző dróttal átkötve erősítettem fel. Tehát a falam teljesen vízmentes volt. Így már mehet rá bármilyen vakolat és festék. Rendes cementes vakolat ment rà. Kívül belül. Aztán telibe lett glettelve es festve. 15 éve elvan így. Persze festve màr volt azóta
2023. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
16: Köszönöm a választ! Valószínű itt is ez lesz.
2023. ápr. 27. 20:09
 18/25 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Helyes. Ha nem kap nedvességet a vályog semmi baja és nem kíván extra törődést.
2023. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
17%
Műanyag helyett bármi más, ami jobban szellőzik. Elvileg létezik természetes anyagból, én most nem találtam meg. És ugya van az üvegszövet, ha nincs más. Az is sokkal jobb a műanyagnál.
2023. ápr. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%

Mindegy a háló, csak ne rohadjon, rozsdásodjon, mert az gond lesz. Ezért jó a műanyag nagykyukú, csibeháló méretűs bármi.

Ha vàlyog lesz kívül, sok lótrágya alkalmazása nagymértékben növeli az időjárás állóságot.

2023. ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!