Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázs/sufni építése engedély...

Garázs/sufni építése engedély bejelentés? Nem emberi tartózkodásra szolgálló építmény.

Figyelt kérdés

Ugyebár 100köbméter térfogatig, és 4,5m gerincmagasságig építhető ilyen, persze megnézve a helyi rendeleteket is hogy belefér -e mondjuk a beépíthetőségi arányba, vagy az engedélyezett magasság nem alacsonyabb -e. Ill. ugyelve arra, hogy 5,4m-nél ne legyen nagyobb fesztávolság, mert akkor tartószerkezeti tervezés kell.

Tehát pl. 5x6 méter alapterület, félnyeregtetős épület, legmagasabb pont 3méter. Ez építhető elvileg építési engedély nélkül.

Kérdés: Bejelentési kötelezettség van-e, kell-e valami papír?


ad2. A föntebbi épületet hova építhetem telken belül. A telek közepére egész biztosan, ezt értem. De:

Telekhatárra építhetem -e? Vagyis oldalhatáros beépítési mód, mivel ez jellemző a településképre. Azaz kerítés helyett az épület egyik fala a telekhatár.

Vagy pl. meglévő lakóépület mellé közvetlen építhetem -e? Vagy ez már lakóépületbővítésnek/hozzáépítésnek minősül annak ellenére hogy a sufni szerkezetileg teljesen különálló, csak a lakóház mellett van?

Vagy, mi a minimális tartandó távolság a két épület között?


Ezekre a kérdésekre nem kaptam a rendeletekből egyértelmű választ. Pl. még azt sem tiltja egy jogszabály sem, hogy egy garázsban fűtést építsek be, akár egy kályhát pl.


Köszönöm a válaszokat!



#garázs #engedély #bejelentés #sufni #nem emberi tartózkodásra szolgálló építmény
2023. jún. 30. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól tudom csak garázsra kell engedély.Mert e adóztatható.
2023. jún. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Garázsra kell,meg ha le is vagyok pontozva .Mindig is kellett.
2023. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!