Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a házról? Jó ez a tervrajz, látványterv?

Figyelt kérdés

Alaprajz:

[link]

Látványtervek

[link]

[link]

[link]



2023. júl. 1. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Nekem tetszik, csak a tető, sok él, és hajlat, érdemes drágább tetőfedő brigádot választani hogy jó is legyen.
2023. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően nagyon jó, csak nem értem a bejárati ajtó elhelyezését.

Ha az én házam lenne, akkor a bejárati ajtót áttenném. A kis előszoba szerű folyosót megszüntetném ilyen formában és a nappali+étkező falát kitolnám teljesen a jobboldali hálószobáig.

A 14,5nm-es hálószoba ajtaja átkerülne a fűrdőszobával szembeni oldalra, így nem a nappaliba nyílna egyből. Az bejárati ajtónál az a kis folyosó túl kicsi előszobának.

Látom, hogy az a fal főfal és nem lehet egyszerűen áttolni, hiszen nyilván a födém gerendáinak alátámasztását szolgálja és azok mérete adott. Ez nálunk is kompromisszumokat kívánt meg ha nem akartunk extra költségeket. Vagyis az, hogy az a fal kerüljön arrébb nem megoldás.

A bejárati ajtó viszont jobb ha az utcára néz. Akkor legalább a szoba vonalában legyen kihozva a fal a nappali+étkező széléig és a bejárati ajtó legyen elfordítva, az utca felől megnyitva.

Valahogy az a rész nekem nem áll össze.

A két szobánál a fűrdőszobát el kell választani egy ajtóval a nappalitól, étkezőtől, ez törvényi előírás, hiszen ott vécé is van. De elég ha ez a terveken szerepel és nem lesz valójában berakva.

Nekünk a hátsó hálószobáknál volt betervezve egy hasonló főfalba egy folyosói ajtó a hátsó fűrdő miatt, de soha nem épült meg, ott a keresztgerenda ugyan alacsonyabbá teszi az átjárót, mintegy keretet adva egy olyan ajtó beépítésének aminek felül is van egy üveges ablaka. Nem volt gond amikor a lakásra kijöttek ellenőrizni a használatbavételi engedélyhez, egyszerűen azt mondtuk majd később meg lesz az ajtó is csak most nincs pénzünk rá.

valahogy nekem ott felesleges a folyosórész, az ál-ajtót én a 14,5nm-es szoba falának vonalába tervezném be a fűrdőtől 1m-re. Ezzel a konyha kis falát is kitolnám odáig és a nappali bejárat felöli ajtajának helyén nem tennék falat. A konyha kis fala ekkor lehetne egy konyhapult reggelizni.

De nyilván ez egy kész terv és az a kérdés, hogy jó lenne-e.

Igen, jó, jó az elrendezés, jók a szobák méretei, a terasz lehetne kicsit nagyobb, nem baj ha nem teljesen fedett. A kapuba egy videós kaputelefon kell és akkor nincs gond a bejárati ajtó fekvésével se, csak az előszoba rész túl kicsi, nem tudom hol tudjátok letenni a kabátokat, cipőket.

2023. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem volt türelmem megvárni míg betölt a látványterv. Az alaprajz nekem nem tetszik. 95 nm elég nagynak hangzik, de mégsincs benne szinte 1 normális méretű szoba sem. Sok a holt tér. Ekkora helyre 2 fürdő luxus. A terasz is picike, semmire sem elég, csak raktár lesz vagy 3 virágcserépnek lesz helye. A nappali elég nagy, de ott az étkező is és csak a keskeny oldalról kap fényt. A legnagyobb háló az egyetlen, ami kb. elég nagy, de csak ha csak háló, hosszú távon pl. gyerekszobának elég kicsi, mire nagykamasz lesz. A többi csak félszoba.
2023. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

#3 Az elvárásaidat értem, de a valóságban nincsen baj ezeknek a szobáknak a méretével és bizony nagyon jó ha van 2 fűrdőszoba.

Nekünk 11,5-14,5nm között van 5 szobánk és a legkisebb is jó gyerekszobának. A mi hálószobánk sem sokkal nagyobb mint a terven a szülői háló és bizony élvezzük hogy van egy plusz fűrdőszobánk.

Természetesen az ember a saját keretein belül kell gondolkodjon, nekünk jóval nagyobb a nappalink, külön konyhánk van, mert szerettük volna ha elválasztható a ház többi részétől, és nagy az előszobánk is. De kompromisszumot kellett kötnünk, amennyi pénzünk volt az nem volt elég az elvárásainkra, így csak több év alatt lett kész a ház és nem beköltözésre volt kompaktan befejezve. Évek alatt, bent lakva folytattuk újabb és újabb szoba belső befejezésével, a második fürdő csak 10 év után lett készen.

Ha van plusz pénze a kérdezőnek akkor nem a szobákat kell növelni hanem a konyha+étkező+nappali és a terasz méretét.

2023. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon kicsik a helyiségek.


Már kapásból az előtér problémás. Nem fog sehol elférni az előszobaszekrény, nem lesz helye a kabátoknak, cipőknek. Ebben a házban várhatóan 4 ember fog lakni!

Nappali+étkező így együtt nagyon kicsi, tele van közlekedő útvonalakkal. Nem fog elférni rendesen se a kanapé, se az étkezőasztal.

A kamra is használhatatlanul apró. Beállítasz egy Obis polcot és ennyi.

A két hálószobában (14,5 és 10) a falra húzták az ajtót, nem szerencsés, mivel arra a falra nem fogsz tudni szekrényt tenni. Márpedig a szekrénysort érdemes a belső válaszfalra tenni, nem a külső "hideg" falra.

A 10-es hálószoba nagyon sötét lesz.

A hab a tortán a tagolt tető. Az ács nem győzi majd számolni a sok gerincet és vápát, jó drága lesz.


Nem az alapterülettel van baj, 95m2 nem kevés, viszont az elrendezés nagyon rossz.

Ne típusházat válassz, terveztesd meg építésszel, mert sokkal-sokkal élhetőbb lesz.

2023. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A bejárattól jobbra rögtön hálószoba nyílik? Nincs külön WC? Csak úgy hirtelen.
2023. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A 2 fürdőszoba jó döntés, de a 2 hálót nem raknam egymás mellé... Ha mondjuk van 2 gyerek és egyszer lesz barátjuk/barátnőjük és atmennenek? Remélem értitek.

Hányan laknatok benne?

4-en? Garázs?

Az a külön folyosó minek oda? Elveszi az értékes helyet.

Amúgy jó,nem rossz.

2023. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyedi igények kérdése. Nem rossz, de ha a saját igényeimet nézem:

- Négyen vagyunk, nincs igényünk két fürdőre. Pláne, hogy utálom takarítani. Ellenben wc jó, hogy van kettő. Átalakítanám az egyik fürdőt wc-re, arrébb tolnám és növelném a kamrát, picit nagyobb lenne a konyha. Vagy, wc-t és mosókonyhát csinálnék a fürdőből, a kamrát meg ott hagynám.

- A másik oldalon a 14,5-es szobából lecsípnék annyit, hogy az előszobában kényelmesen elférjen egy előszoba bútor. Ha a külső főfal vonala nem rajzolható át, akkor a szoba sarkába tetetnék egy beépített szekrényt (bár nem derül ki mekkora lenne ott az a beugró).

- A folyosó és a nappali közötti falra nem ajtót tennék, hanem egy áthidalóval minél nagyobb átjárót, hogy szellős legyen a tér egyrészt, másrészt meg hogy betudj vinni a házba nagyobb bútorokat is.

Részemről ennyi. Nekem a látványterv kicsit bóvli, Sims jellegű, semmit mondó, de ha ettől eltekintek, nekem tetszik.

Közel sincs kezelhetetlenül sok törés a tetőben. Nem egy téglalap, ja... Nekem pedig kifejezetten tetszik, hogy nem az utca felé néz a bejárat.

A válaszfalaknál a hangszigetelésre tényleg érdemes figyelni. Nálunk pl. az összes válaszfal ytong, ami a világ legnagyobb hülyesége volt. Ha sutyorognak a gyerekek a szomszéd szobában is tisztán hallom ideát.

2023. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Jó nagy sületlenségeket is írtok itt a kérdezőnek...

Minek még külön wc, ha van két fürdőszoba? Nyilván mindkettőben lenne wc.

És milyen tagolt tető??? Pontosan annyira tagolt mint egy átlagos, kiugró előszobával rendelkező Kádár-kocka teteje, csak az arányok mások. Egy csomó ma épülő háznak ennél sokkal bonyolultabb, tagoltabb teteje van (értelmetlenül), ez a tető kifejezetten egyszerűnek számít azokhoz képest.

2023. júl. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!