Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Betonkeverőgép nélkül hogyan...

Betonkeverőgép nélkül hogyan lehet a legegyszerűbben és minél több betont keverni otthon?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm azt javasolta, hogy egy kupacba hordjam össze a sódert és a cementet, majd addig lapátoljam össze és locsoljam vízzel míg össze nem keveredik.

Ti mit javasoltok, hogyan lehet a legegyszerűbben és leggyorsabban nagyobb mennyiségű (200-300 kg) betont keverni?



2023. júl. 13. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megveszed a zsákos betont, valami beton vagy ilyesmi (vagy talicskában) alapon valaki szórófejes locsolóval önti rá a vizet, ti meg lapáttal, gereblyével átdolgozzátok közben. Ha már megvan a cement meg a sóder akkor felváltva a kettőt dobáljátok össze, szárazon elkeveritek, aztán mehet a víz és az átkeverés. Csak valaki azért figyeljen az arányokra.
2023. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

200-300 kg beton nem sok.

Működik az is amit az ismerősöd javasolt.

Régen is csináltak így.

Volt köbölő láda (fából összeütött 1m X 1m x 30cm magas)

Belelapátoltuk a homokos kavicsot, rá a cement. Szárazon 2x átlapatoltuk majd ment rá a víz ki is adagokban.

2023. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Vagy talicskában kevered vagy ahogy az ismerősöd mondta
2023. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Talicskában a legegyszerűbb. Kb. 50 litert tudsz egyszerre megkeverni.
2023. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Talicska a legpraktikusabb..én csak abba keverem a betont. Veszek több zsák mosott sódert, 25kg-os cementet, aztán hadd menjen. Eddig bevált.
2023. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
3-300kg az kb 10zsak szaraz beton. Semmiseg. Parkside keveroszarral szoktam keverni.
2023. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Amit te keverőszárral keversz, az nem beton, hanem híg fs. Zéró szilárdsága van mert túlvizezed.


Talicska és gereblye. Ezzel lehet megkeverni. Kevés vízzel.

2023. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha otthon leöntött sóderból akarsz nagyobb mennyiségü betont,mert hogy gépet is írtál,az 4 emberes feladat.A sóder közelében sima földre,(de akár 1 vaslemez is lehet) 2 ember kupócba lapátolja a sódert,1 hinti rá a cementet.

A negyedik ember gereblyével keveri szét.Majd ezt visszaforgatják,gereblyézik.Az újabb vissza forgatásnál már megy rá a víz is .Mekkora talicska lehet az,amiben érdemes betont keverni ? Még maltert sem.

2023. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

7. Szerintem te hulye vagy :) velhetoen meg soha nem lattal betont.


Az elmult 5-6 evben mar joparszor kevertem igy szaraz betonbol es esztrichtet is. De meg soderbol is cementtel. Ko kemeny lett mind.


Elarulom neked a trukkot: annyi vizet teszel hozza amennyit a leiras javasol. A gereblyenel mindenkeppen jobb a keveroszar. Persze nem furogepre gondoltam, hanem rendes gepre.

2023. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 Te miről beszélsz? Nem csak híg löttyöt lehet keverőszárral keverni. Nálam a burkolók valami nagyon spéci csemperagasztót használtak a terasz lapjaihoz, az is egy marha sűrű cucc volt, mégis lehetett vele normálisan keverni.
2023. júl. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!