Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Most, hogy zuhan az építőanyag...

Most, hogy zuhan az építőanyag ára, bele szabad ekkora összeggel vagni az építkezésbe?

Figyelt kérdés
Mindenestől 65 mFt lenne, ami a birtokunkban van (lakás, garázs, kp.) Igény: 120 nm es ház egybeépített garázzsal. Kizárólag tégla, alapcserép, 6-8000 eft os laminált padló, 12 eft járólap, 2 db kis fürdő, tus+wc, 3 szoba+nappali, hőszivattyú (levegő-víz) fűtési rendszerrel, később szeretnénk napelemmel bővíteni. Konyha miatt nem aggódom, mert arra van olyan ember, aki ismerős és csak azzal foglalkozik.
2023. júl. 14. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hol zuhan az ára?
2023. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Itt csak a fideszesek intelligencia szintje zuhan, más nem! Felfelé megy az infláció még mindig hála a fidesznek. Igaz a tévében mást hazudnak. De a boltban a fideszeseken kívül mindenki látja a folyamatos drágulást. 65 millióból a munkadíj nem jön ki. Kimegy a fideszes építési vállalkozó, mert sajnos már másmilyen nincs, mivel a fidesz felvásárolt mindent. Azt mondja hogy 40 millió előre és csak utána hallgatja meg mit is szeretnél. Aztán 3-4 szeres áron megvesz minden alapanyagot, persze azt hazudja neked hogy a legolcsóbb. Aztán kiküld egy rakat roma fiatalembert akik 6-8 nap alatt az egész házat összedobják neked 400 forintos órabérben. Majd ha kész, jelentkezik az építésvezető hogy igaz 100 millióba egyeztetek meg munkadíjnak, de hát egyel több munkást küldött hogy hamarabb készen legyen így 150 millió lesz. Kb. így működik az építkezés a fidesz kormányzása alatt. Ha nem hiszel nekem, vágj bele nyugodtan, én nem lebeszélni akarlak.
2023. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne túlozzunk! Most jelenleg tényleg ez a helyzet, a leier 30n+f tégla tavalyhoz képest kb 30%-al olcsóbb lett. És vélhetően további csökkenes várható. Nagy valószínűséggel nem az lesz a helyzet, hogy nem ér rá senki, sokkal könnyebb "szakembert" találni, mint 2 éve. Tudom, mit beszélek, mert ezzel foglalkozom, napi szinten látom, hogy az építőanyag ára esik. Pont azon a határon vagytok kérdező, hogy még épp nem, de egy 100 nm es ház kihozható
2023. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Viszont azzal számolj, hogy a lakáspiac is kezd bedugulni és egyáltalán nem biztos, hogy annyiért el tudjátok adni, mint gondoltátok. Garázs továbbra is kell az embereknek, annak eladásával nem lesz gond.

Kb számolj 580-600 eft/nm árral és akkor lesz egy középkategóriás házad. Ha teheted még gyűjtsetek kicsit, az idő most nektek fog dolgozni (talán).

2023. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én most vettem térkövet, plusz a hozzá való anyagokat, meg teraszt akarnék burkolni-fedetni, hát a tavalyihoz képest 20-30%-al magasabbak az árak.
2023. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kb számolj 580-600 eft/nm árral és akkor lesz egy középkategóriás házad"



Megerősítem, pont ennyi GY-M-S Vármegyében fűtéskészen + Telek

2023. júl. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!