Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Két I gerenda közti rés...

Két I gerenda közti rés 300cmx130cm (családi ház födém) kibetonozásához milyen méretű, sűrűségű betonvasat kell rakni a betonba? Milyen vastagságú beton szükséges?

Figyelt kérdés

2023. júl. 24. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Statikussal számoltasd ki.
2023. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
De most komolyan, egy teherhordó szerkezetet a gyakoris vélemények alapján akarsz elkészíteni? Hát gratulálok, konkrátan ön- és közveszélyes, amit csinálsz.
2023. júl. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Reménykedem, hogy idevetődik egy statikus , építőmérnök.


Egyébként kifizettem a statikust de sajnos móricka ábrát rajzolt.

pl. Nem jelölte, hogy a betonvasnak a beton felületétől min.3-4 cm-re kell lennie. Ezt a témával foglalkozó oldalakon olvastam.

A továbbá hosszirányba 20-as betonvasat ajánlott. A régi födém 15-osből van és már 40 éve áll. A szomszédé 10-es és áll.

A vasker-ben azt mondták, hogy külön csak kérésre hoznak 20-as betonvasat és családi házakba , gyalogos forgalomra nem szoktak 20-as betonvasat vinni. Nem is tartanak ilyet általában.

Tehát egy kissé kételkedem... túlbiztosítani én is tudtam volna, ráadásul ingyen.

2023. júl. 27. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, építőmérnök. Azért írtam, amit írtam.
2023. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"rés 300cmx130cm"

Az, rés. :D

2023. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Statikus, mindenképp. Ha nem vagy elégedett a mostanival, keress készségesebbet, aki rajzol, rétegrendet ad, együtt gondolkozik veled.


Nem ismerve a konkrét körülményeket az ingatlanodban 3,9m2-nyi hasznos alapterületet fogsz létrehozni, alsó hangon is 3,3MFt-tal fogod növelni az ingatlan értékét. Ebbe belefér a jó szakember, aki a felelősséget elviszi.


A vasszerelés elkészítése, a beton kikeverése, és maga a bedolgozás is szakembert kíván (akinek van ilyen irányú végzettsége).


Betonozás előtt kérj szemlét a statikustól, ő hagyja jóvá.

jan. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!