Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a teendő, ha egy jó állapot...

Mi a teendő, ha egy jó állapotú drótkerítésem van a lábszomszédnál, de ő másikat szeretne. (fából 600 000 Ft-ba kerül megkérte az árajánlatot és meg is rendelte). Ki kell fizetnem a felét?

Figyelt kérdés
Velem nem is egyeztetett, van –e rá pénzem, egyáltalán fából szeretném e a kerítést stb. Egyébként sincs most felesleges 300 000 Ft-om. Nem is megyek le igazából a kert végébe, csak ha füvet nyírok, nekem jó a drótkerítés…

2023. nov. 17. 13:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
9-10 es jól írja .
2023. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

9. Nos utánanéztem. Nem idézek törvényhelyet. Ha elfogadod jó, de ha nem az is. Arra jutottam, hogy nem kötelező, de elrendelhetik (önkormányzat). És ez esetben az utcai rész, a jobb oldali rész egésze, és a hátsó kerítés fele egy tulaj kötelessége és költsége.

Ha valaki maga épít, csak saját területén belül teheti meg.

Így, ezek alapján módosítom az első válaszban írottakat. Mivel valóban van is kerítés, nem is rendeletre épül vagy újraépül, így a kérdezőnek semmit sem kell fizetnie, és a kerítés sem készülhet az ő területén.

2023. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Jógszíbályban itt lehet megnézni, a kerítésről a 44§ rendelkezik:

[link]

"44. § (1) A telek határvonalain – eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában – kerítés létesíthető.

(2) * A kerítés legnagyobb magasságát a helyi építési szabályzat megállapíthatja.

(3) A kerítésnek teljes egészében a saját telken kell állnia. Ha a kerítést a telek hátsó határvonalán az arra kötelezettek közösen létesítik, ettől eltérően is megállapodhatnak. ...

(7) * Kerítés létesítésének elrendelése esetén a telek tulajdonosa (kezelője, használója) a telek homlokvonalán, továbbá – eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában – az útról nézve a jobb oldali telekhatáron és a hátsó telekhatárnak ettől az oldaltól mért fele hosszán köteles megépíteni és fenntartani. ...

(9) Oldalhatáron álló beépítésű területen kerítés létesítésének elrendelése esetén a tulajdonos (kezelő, használó) az oldalkerítés azon a telekhatáron köteles megépíteni és fenntartani, amelyhez az építési hely csatlakozik. Már kialakult beépítés esetén – a helyi szokásoknak megfelelően – az oldalkerítés megépítésének és fenntartásának kötelezettségét a helyi építési szabályzat ettől eltérően is meghatározhatja.

(10) * Saroktelek esetében a telek homlokvonalaival szemben fekvő mindegyik telekhatár oldalhatárnak számít.

(11) Ha a telek oldalhatára a szomszédos teleknek egyúttal hátsó határa, arra a hátsó telekhatár szabályait kell alkalmazni. ...

(15) Elrendelés nélkül létesített kerítést annak tulajdonosa bármikor elbonthatja."

Vagyis annak van igaza aki leírta, hogy egyáltalán nem kötelező kerítést építeni HACSAK a helyi rendeletben ezt az önkormányzat elő nem írja.

2023. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt értem, hogy nem kérdezett meg... és azt mondta, hogy a fele költség a tiéd? Mert ha azt sem, akkor nem is értem miről beszélgetünk.

Mindenesetre nem kell kifizetned, hogy kinek a telkén áll a kerítés azt pedig egy földmérő megmondja, de ha Ő vitatja a telekhatárt, akkor neki kell kimérni, annak költségéhez sincs semmi közöd. A saját területén belül építhet kerítést! Elbontani is csak akkor bonthatja el a drótkerítést, ha az az Ő telkén áll avagy ha ugyan a te telkeden áll, de belegyezel abba, hogy annak a helyére kerüljön az, amit épít.

2023. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elbontani a tiedet! Egy más mögött lehet két kerítés is, ezt semmi nem tiltja.

Én a hátsó kerítésemet közösen csináltattam a szomszéddal, de ha nem szállt volna bele akkor is megcsináltatom a betonelemest, csak éppen minden elem szebbik fele felém nézett volna.

2023. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

12!

Természetesen elfogadom, miért ne fogadnám. Annyival kiegészítem válaszod, hogy általában (hész szerint) az építési oldal felőli kerítés - ami nem feltétlen a jobb oldali, tájolás kérdése általában - tartozik rád (szabadon álló beépítésnél ahogy írtad)

2023. nov. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!