Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Rá lehet e fogni hogy felújítá...

Rá lehet e fogni hogy felújítás he egy parasztház első fele van csak már meg de megépíteném a hátsó felét újból?

Figyelt kérdés
Egy örökölt házról van szó az első része is felújítasra szorul és arra gondoltam hogy egy modern házat csinálnék belőle teljesen.A régi méretei szerepelnek a térképmásolaton amit kikértem. Ezek a méretek nekem teljesen megfelelnének. Viszont a hátsó rész 10+ éve le lett bontva. Persze nem szeretném terveztetni stb csak simán ujjáépíteni kb az egészet. Erre rá lehet fogni hogy csak felújítottam?

2023. nov. 29. 20:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az átalakításhoz, javításhoz nem kell engedély, a bővítéshez viszont igen. Ha te bővíteni szeretnél (hozzáépítesz a házhoz egy olyan részt, ami jelenleg nincs ott - függetlenül attól, hogy a térképmásolaton szerepel) az engedélyköteles. Ha viszont nem lett teljesen elbontva a korábbi rész, hanem valami még maradt belőle, akkor az már nem hozzáépítés, hanem helyreállítás, így engedély nélkül végezhető.


Ez a helyzet papíron. A gyakorlatban meg, ha valaki kötekszik, bizonyítsa be hogy nem maradt ott a korábbi alapból egy fél sor zsalukő, ami miatt erre már rámondható hogy nem hozzáépítés hanem helyreállítás.

2023. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
:D Ezt a "helyrellítást" somindenre rá lehet ám fogni, így akár egy régi nyukólra is rakhatsz tetőtérbeépítést, ami a ház mögött volt.
dec. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha fel is jelentgetnek aztán még lesz is belle valami sem fogják elbontatni, hanem újrarajzoltatják, lesz egy kis költség aztán kap egy fennmaradásit.
dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!