Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi vályog parasztházunkat...

Régi vályog parasztházunkat lebontanánk, és ugyan azt felépítenénk, csak beton alappal, s téglával. Kérdés az lenne ezzel kapcsolatban, hogy milyen vastag fehér eps szigetelést rakjak rá ?

Figyelt kérdés

Tehát hogy meg közelítsem a 0 hőátbocsájtási értéket? Itt most konkrétan, arra lennék kíváncsi, hogy a lehető legkevesebb meleg távozzon a falakon, vagy egyáltalán ne. Fal téglából lenne, gondoltuk az olcsóbb 30 ast.

Remélem jól fogalmaztam.


2022. dec. 15. 16:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most ne azt mondjátok, hogy minnél vastagabb annál jobb. A minimum vastagság érdekel, amivel elérem a 0 értéket.
2022. dec. 15. 16:43
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Majd a tervekben meghatározzák a tervezők.


Velük egyeztess!

2022. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ja igen. Nem lesz sem tervező, sem pedig generálos. Saját magunk fogjuk csinálni, teljesen az alaptól a tetőig. Lehet ez engedélyköteles, de ezt a részét pont leszarjuk. Saját ház, s ugyan úgy, s ugyan az lesz vissza építve.
2022. dec. 15. 17:19
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tudsz mindent.

Szerinted ki fogja pontosan bárki is ingyen számolni?

Beleér a bilibe a kezed.

2022. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen tudok mindent. Kivéve ezt. Igaz nem vagyok kőműves, de hidd el amit én csinálok magamnak, az ház lesz. Nálam nem úgy van, hogy jóvanazúgy majd el takarjuk meg ilyenek. Ha valami nem jó, azt addig javítom / vissza szedem, amíg az jó nem lesz.

Egyedűl a szigeteléssel állok hadilábon. De előbb utóbb ez is kiderűl. Azért köszi a hozzászólásod.

2022. dec. 15. 17:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen téglából van.

30X re elég 30 centi, többire több kell.

Betonkoszorúnál, redőnynél, áthidalónál és hasonló helyen +10 centi XPS.

50 centinél több fölösleges mert még egy jól megcsinált ablaknál is lesz annyi veszteség, hogy a fal többi része már nem számít.


Ezek csak durva becslések, kivitelezésen sok múlik.

Általában bennfelejtett hőhidak miatt sosem lesz nullás a rendes tervek nélkül épült.

2022. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszi az infót.
2022. dec. 15. 19:02
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent tudsz, akkor hogyhogy nem tudsz arról, hogy más építőanyagot máshogyan is kell méretezni??? Hogy akarod ugyanazt felépíteni, ha teljesen más lesz statikailag a téglával? És ne gondold, hogy megúszod a hatóságot, mert észre fogják venni.
2022. dec. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem haragudj, de építő iparban dolgoztam, sok ilyet láttam. Mindig irgalmatlan gányolásokká fajultak ezek az akciók. Ha tetszik ha nem, modern házat (amit te szeretnél) ma már nem tudnak laikusok megépíteni.


[link]


Ez kérlek maximálisan igaz a "magán" êpítkezőkre.

2022. dec. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Én megértelek, hogy kevés a pénzed és mindenáron spórolni akarsz, de eleve egy hosszú háznak rosszabb a hőenergia áramlása, mint egy négyzetesnek, szigeteléstől teljesen függetlenül.

Ha már egy ekkora projektbe belefogsz, próbálj egy négyzetes házat kihozni, bővítés vagy mit tudom én milyen címen!

2022. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!