Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az alábbi igényekre elegendő...

Az alábbi igényekre elegendő a 3x16A?

Figyelt kérdés
A házunk építkezésével egyidejűleg elindult az áramkiépítés folyamata. Igényeltünk 3x16A. A házban minden elektromos lesz, átlagos berendezések, spec. igény csak a hőszivattyú, melyhez "H" tarifát is tervezünk. S300 villamos szekrény lett kérve. Mi a meglátásotok? Villanyszerelő szerint elég. Mik a buktatók?

ápr. 12. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Főzőlap leginkább. Ha az elektromos, biztos, hogy nem elég a 3x16A. Ugyanakkor nézd, ha most épül ki a mérési hely, akkor amennyiben kiderül, hogy nem elég, elégséges beadni az amperemelési igényt a szolgáltatónál, kijönnek, cserélik a biztosítékokat és perkálsz, ennyi a történet, tehát ezt követően amperemelésnél csak az ampert kell majd megfizesd, ami kb. 4000-4500Ft körül van amperenként. Tehát nem vagy pl. olyan rossz helyzetben, mint akinél van egy régi mérőóraszekrény, ami már nem szabványos, van 3x16A-e és amperemelésre szorulna rá, mert nála akkor csere minden, az óraszekrény, nem ritka esetben az elmenő betáp is stb. Neked ehhez nem kell már majd átépíteni a szekrényt. Meglátjátok, hogy elég-e vagy sem, én kizártnak tartom, hogy 3x16A elég ha tényleg minden berendezés vill. berendezés lesz. Bekapcsolsz egy főzőlapot és mondjuk használsz két lapot, de úgy használsz kettőt, hogy az a kettő pont 1 fázison van, az már kitesz 16A-t. Ha netán azon a fázison van még valami, akkor leoldhat a biztosíték, mondjuk pl. egy mikrohullámú sütő vagy egy kávéfőző, egy vízforraló stb.
ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván, ha az a cél le lehet csapatni a megszakítót, ha mindent bekapcsolsz egyszerre.

De szerintem ésszerűen használva elég lehet a 3x16 A. Nagyon sok háztartás van ennyi árammal, sőt sok helyen egy fázis 20-25 amperrel is vígan elvannak (bár ott a villany főzőlap nem játszik).

ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

A kedvezményes áramfogyasztás csak 1x32 A ig illet meg.

Már ez is mindent elbírna .Az általad leírt kérelem bekötése már 3 fázisnak számit,ezért magasabbak a költségek.Egyébként nem gondolom minden elektromos készülék egyszerre fog üzemelni.

ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3x16 necces.

Egy indukciós főzőlap 2x16A igénnyel rendelkezik. Így , de vissza szabályoz ha nincs elegendő áram. Viszont nem mindegy mennyi idő alatt főzöl meg. Persze a 2x16 az 4 zóna csúcsteljesítménye. Szerintem átlagba 2 zóna van használva kb 70% al.

Én ezt javaslom 2x16 + 1x25

ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, legalább 3x25A kéne, nálam is erre lett beadva az igény, pedig nekem a fűtés nem is elektromosan lesz megoldva. Gondolj az elektromos tűzhelyre sütővel, meg arra hogy a szobák legyenek külön fázison, plusz még a hőszivattyú. Magad is beláthatod hogy 3x16A nem túl combos. Ismerettségi körömben akik mindent elektromosan oldottak meg és hőszivattyú rendszert csináltak, mindenki 3x32A-t köttetett be. Ennek javára szól az is, hogy az amperbővítés olcsóbb úgyse lesz, így érdemes egyszer megcsináltatni és akkor évtizedekig nem kell hozzányúlni, és nem kell azon agyalni hogyan lehet utólagosan bővíteni, milyen papírokat kell beadni és mindez mennyibe kerül majd később.
ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk kevés a 3x16A. Amikor anyám szombat délelőtt nyomja az elektromos főzőlapot-sütőt, a mosógép is megy, én már nem tudok füvet nyírni. A fűnyíró lecsapja.
ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem írtad le, mire kell, de látatlanban azt mondanám, elég. Viszont oda kell figyelni, mikor mit használsz, ami a mai világban amúgy is nagyon fontos, mert drága az áram, és veszélyes is mindent egyszerre nyomatni, akármilyen jól megvan csinálva a szerelésed.

Néhány gondolat még: a 3x16 amper nekem sosem volt szimpatikus, egyszerűen nagyon kevés a 16 amper 1 fázisra. Nagyon egyenlően kell elosztani, és ez nehéz, meg nem lehet mindent pontosan kiszámolni. Sokszor még egy jól átgondolt 1x32 is jobb szerintem.

A másik, a főzőlap: mindenki fél, hogy jajj, mennyit eszik a főzőlap. De egyrészt nem megy az egész nap, és mikor megy is, nem minden lapot használsz egyszerre. Vagy ha még egyszerre is használod, akkor sem megy mindegyik fullon egyszerre, mert állandóan ki be kapcsol, vagy csak részterhelésen megy, miután felmelegedett.

Na de olvastam ott egy olyat, hogy hőszivattyú, így azt mondanám a végére: 3x25 minimum. És ha már új házat csinál az ember, számold azt, hogy lehet 10-20 év múlva már az elektromos autó lesz az alap. Vagy 50 év múlva, mikor a gyerekedre hagyod a házat.

ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy 9-12 KW-os hőszivattyúnak kell 3x16A, Ez lenne H tarifán.
ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!