Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi olcsóbb ha bővítésről van szó?

Mi olcsóbb ha bővítésről van szó?

Figyelt kérdés

A tetőtér vagy a földszinten hozzá építeni a házhoz?

Kb. 30 m2-t szeretnénk hozzá építeni, vagy annyit szeretnénk nyerni a tetőtérben. Mennyi lehet ennek a teljes költsége?


2013. jún. 28. 18:15
 1/7 gomzoli ***** válasza:
77%
Lehet, hogy egy építési vállalkozó a helyszíni adottságok ismeretében még választ is tudna adni...
2013. jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tetőtér általában olcsóbb

de ellene szól, hogy:

- hasznos területet vesztesz a lépcső létesítésével

- a tetőtéri lakrész fűtése, hűtése bonyolultabb (drágább)megoldásokat kíván

- használhatóság szempontjából az egyszintes élettér a jobb



És persze a tetőszerkezetet állapotától is függ, hogy végül is mennyire kell hozzányúlni az egész tetőhöz.


De igaza van az első válaszolónak: így látatlanban elég nehéz megítélni...

2013. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. válaszoló. Engem csak ennyi érdekelt, hogy melyik olcsóbb, mint ahogy kérdeztem is... A teljes költséget úgy értettem, hogy lehet valaki tud m2 árat. Már csak egy szorzás 30-al és kész a körülbelüli becslés...
2013. jún. 29. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt sok hasznos kalkulátort találsz:

[link]


[link]


Szerintem: nemcsak az építés, hanem a fenntartás/lakhatóság szempontjait is érdemes figyelembe venni.

2013. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. jún. 29. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Laikusként azt gondolom, a hozzáépítés drágább, mivel az új házrész költségein túl a tetőt meg kell bontani, átépíteni, mert más lesz a teherhordás. A tetőtér beépítésnél pedig tulajdonképpen a szigetelés a nagy költség.

Ez csak amolyan női logika...de hátha segítettem ezzel is.

2013. jún. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy segítettél. Minden ötletnek, elgondolásnak örülök, ebben lehet valami... :)
2013. jún. 29. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!