Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen legyen a fűtésrendszer?...

Milyen legyen a fűtésrendszer? Ez megoldható?

Figyelt kérdés

Örököltem egy házat, még csak tervben van a felújítása.


Van kazánház is és van benne egy nagy fatüzeléses kazán és egy gázkazán.

A házban mindenhol radiátorok, az a régi fajta, amibe vastag cső megy, nem az a vékony réz.


Azt meg lehet csinálni, hogy a meglévő 5 db radiátort ráköttetem egy új gázkazánra és tetetek be ezek mellé 3-4db új radiátort? Valamint a meleg víz is erről a kazánról menne.

Egyáltalán lehet még kapni ezeket a radiátorokat.

[link]


Van értelme így csinálni, h ezek a régi radiátorok fent maradnak és abba a pár helyiségbe ahol nincs tetetek még ilyet és az egészet ráköttetem egy új kazánra?


Egyszerűbb volna csak 3-4 újat berakatni, mint a régieket leszedetni és 8-9 újat venni.

Csak nem tudom lehet-e még ilyen fajta radiátorokat venni, lehet-e olyan új kazánt venni amire ezek a fajták ráköthetőek.


Szakemberrel még nem beszéltem. Minden infot szívesen fogadok.



2016. szept. 26. 16:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha keresel biztosan találsz ha mást nem használtat. De megoldható az is hogy ahol nincs oda teszel lapradiátort ahol régi van ott meg marad az. Szerintem kár lenne lecserélni. Ezek tovább tartják a meleget. Én a hejedben leszedetném a régieket és átmosatnám mindet tisztára mert ha rég ota ott vannak lehet benne üledék. Egyúttal egy elektromos festékszóróval prímán átfesteném őket. Szüleim házában így szedtük le vagy 30 év után a radiátorokat. Kimostuk lefestettük és mentek vissza. Nem mondom nem könnyűek de megoldható. Kár kidobálni és felesleges is az új meg drága.
2016. szept. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az még kimaradt hogy szüleim házában is az egyik helységben lapradiátor van ugyan azon a vastagcsöves rendszeren úgy hogy biztosan megoldható a dolog.
2016. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

a lényeg, hogy minden radiátor előtt legyen állítható csap. nem kell hőérzékelős.

Az új kazán kb fél milla, ebből kijön egy 15cm hungarocelles szigetelés szín nélkül, ami többet ér.

Ezek után, az hogy a radiátor milyen fajta kb annyit számít, mint a színe.

Felesleges beszélni "szakival", még a rokon is lehúzna.

2016. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A régi gázkazán rossz? vagy miért akarsz újat venni? Milyen pontosan a régi gázkazán? Ha működik akkor inkább hagyd meg és cseréld le csak a radiátorokat. Olyan öntöttvas tagos radiátort még gyártanak, de most már csak a retró luxus igényekre, vagyis rohadt drága.

Az 5 radiátort cseréld le 5 db 22-DK radiátorra (2 rétegű-2 konvektor lemezes). Mérettől függően 12-24 ezer huf között lesz darabja. Az új kazán árából meg ahogy korábban írták inkább szigetelj a házon. Ha régi fa nyílászárók vannak rajta akkor inkább azokat cseréld először mint falat szigetelsz. Fajlagosan sokkal többet takarítasz vele.

2016. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Megnézem majd a gázkazán milyen típusú.

De kb. 30 éve felszerelt gázkazánról van szó. Semmi baja nincs. De nem termosztátos meg semmi. Hőmérsékletet lehet rajta állítani és annyi.

Gondoltam jobb lecserélni. Vagy az újak nem energia takarékosabbak?

Fél millió... Azt hittem 200-250 ezer körül már lehet kapni.

2016. szept. 26. 17:42
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha nagyrészt fával fűtenél mint mi akkor jó a régi gáz kazán is nekünk is ilyen öreg és semmi baja . De alig használjuk.
2016. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
új kazánnal az a baj,hogy vonzza magával a kémény átalakítást is. Úgy még lehet a fél milla is alábecsült kicsit. Szerintem ha működik ne cseréld le. Ha lefényképezgeted,hogy most hogy van megoldva a fás+gázos rendszer akkor segítek neked szívesen ötletelni. Valószínűleg sokmindent nem is kell átalakítanod. Biztos,hogy van valami szabályzás a gázkazánban úgyhogy az sem lesz probléma.
2016. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
300 ezerért ha kicsit utánajarsz már tudsz kondenzációs kazánt is venni.Persze lehet félmillióért is.
2016. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy egyből fejest kéne ugrani egy új fűtési rendszerbe. A házra tegyél egy korrekt szigetelést (lábazat, homlokzat, födém) aztán várj egy telet és látni fogod mennyibe kerül kifűteni.

Annyit még megjegyzek, hogy ha fával szeretnél tüzelni, puffer tartály nélkül szenvedés lesz. Ha nincs tartály, akkor minden nap begyújtás után egy óra szaunázás, aztán reggelre meg didergés...

2016. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nlunk nincs puffer és se szauna se didergés.
2016. szept. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!