Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ytong vagy hungarocell legyen...

Ytong vagy hungarocell legyen az elválasztó?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 4 méteres fal, amit szeretnék egy dekorációs megoldással kissé “elosztani”. Igazából néztem az ytong méretét, és pont valami hasonlóra gondoltam, egy kis kiugró a falból kb 15-20 centi széles, és 5-10 cm mély kiugróra gondoltam ami padlótól a plafonig ér.


Először hungarocellre gondoltam, mert azt egyszerűbb vágni meg ragasztani. Aztán valahogy beugrott az ytong féle megoldás is, viszont ezzel még nem dolgoztam így nem ismerem annyira.

Persze le is szeretném festeni majd hogy színében és megjelenésében ne üssön el a faltól, így először le is kellene glettelni.


Én nagyon nem vagyok jártas ezekben, viszont szerintem meg tudom csinálni mert van szépérzékem meg statikai szemszögből is otthon vagyok. :)


A kérdésem az lenne, melyik anyaggal lenne egyszerűbb dolgozni, illetve hungarocellt lehet e glettelni (lehet nagy hülyeségnek hangzik ne röhögj ki legyszi:D), illetve hogy ha mégis ytong lenne, azt lehet e glettelni és milyen elő intézkedések kellenek hogy ne jöjjön le róla a glett mert gondolom ilyen poros a felülete.


Köszi előre is a segítséget!



2023. aug. 23. 23:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9 Használd pont úgy mint egy téglát! A funkciója is az, csak előnye, hogy könnyű, fűrésszel egyszerűen vágható, alakítható. De ugyanúgy kell "ragasztani" és burkolni is.

Az élvédőt továbbra is javaslom, ahol nem tettek nálunk a falra az építkezéskor, ott még a tégla is ki van csorbítva, pedig csak ki-be jártunk mellette az ajtón.

[link]

2023. aug. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Ytong flex ragasztoval epitve es vegul azzal lekenve tokeletesen eros feluletet ad. (Osszerakni habbal is lehet igen)


De en gipszkartonoznek inkabb.

2023. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm mindenkinek a választ!
2023. aug. 24. 11:08
 14/15 anonim ***** válasza:

Fúrni kell,az a baj?

Mert az ytong hogy fog kapcsolódni a falhoz?

Azt sem ártana bekötni a falba, legalább pár helyen.

Sokkal egyszerűbb és szebb lenne a gipszkarton.

2023. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 hypno ***** válasza:

Gondoltál esetleg "Ultrament Do it" építőlemezre? (vagyvalami hasonlóra)

Ha csak dekorációnak kell, akkor méretre vágod, ragasztod, gletteled vagy burkolod és kész.

https://www.youtube.com/watch?v=ZRvPlDhRqV4


Könnyű mint a hungarocell, de sokkal keményebb és tartósabb.

2023. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!