Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen csempét kell venni,...

Milyen csempét kell venni, hogy ne morogjon a burkoló, hogy "mé' ezt a szart"?

Figyelt kérdés
Korábban sokszor hallottam felújító ismerősöktől, hogy nyavalygott a szaki a megvásárolt csempe miatt, hogy nem lehet vele dolgozni. De mi bajuk szokott vele lenni? Mondjuk hogy vékony? Milyen vastag az, ami már jó?

2023. okt. 27. 20:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%
A mesternek az a dolga, hogy kimatekozza, ha ki kell. Vágjon belőle, ha vágni kell. Óvatosan bánjon vele, ha töredezésre hajlamos. Ezért fizetik meg. Ezért van szükség a szaktudására. Ha minden csempék ideálisan lennének legyártva, akkor bárki fel tudná magának rakni és nem kellene hozzá szakembert hívni.
2023. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen bunkó "szakit" kell elküldeni a pbe, nem azért lett hívva, hogy véleményt mondjon, hanem hogy dolgozzon. Amúgy meg: én olasz csempét rendeltem, rohadt drága volt. Ott rà volt írva, hogy mennyi m2-re elég, milyen vastag. Én mértem le a fürdőszoba méretét (csempézendő felületet), szaki mondta rendeljek 15%-kal többet. Mondtam jó. Minden rendben ment. A visegrádi utcában van ez a csempe bolt Budapesten.
2023. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Én a falra csempe helyett véletlenül járólapat vásároltam.

Nehezebb volt a felülete miatt a kapcsoloknak a helyét kivágni,de baromi jól nézz ki a falon.

2023. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%

Mindegyik morog, hogy amikor elbssza tudja hárítani a felelősséget, hogy csempe, fal, passzátszél és a szaturnusz jelenlegi állása miatt lett szar és ő nem hibás.

Eddig kétféle szakival találkoztam, egyik aki nem bírta síkba rakni, másik aki nem bírta úgy megkenni, hogy fenn is maradjon.

Közben minden második csemperagasztóval próbál meg fugázni ami fél éven belül kikopik a résből.


Úgy képzelem el a burkolóképzést, hogy külön görénység órát tartanak hogyan lehet átbszni a megrendelőt.

2023. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!