Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új konyhabútor hogy zajlik?

Új konyhabútor hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Nagyon régi bútor (96os) szeretnék lecseréltetni asztalossal , ezzel együtt sütőt + új mosogató + elszivót is szeretnék. Ezeket előre megkell vennem , vagy az asztalosnak csak a méret kell?
2023. nov. 3. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Csak a modulméret, illetve a beépítés módja kell előre a tervezéshez. Megvenni elég akkorra, mire jön beépíteni.
2023. nov. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg szokták beszélni az asztalossal.
2023. nov. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

"Nagyon régi bútor (96os)"

:DDD

2023. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor jön felmérni a munkát, akkor az asztalos elmond mindent. :)
2023. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De akkor már késő, mert akkor már felszámít minimum kiszállási díjat, a kérdező meg előre szeretné tudni, hogy mire számíthat, hogy egyáltalán belevágjon-e, mikor, stb...
2023. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5, akkor érdemes telefonban/emailben érdeklődni tőle. Itt mi nem fogjuk tudni megmondani, hogy az adott asztalos mit álmodott meg, mint munkafolyamat.
2023. nov. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azt fogja mondani, hogy telefonban nem tud mondani semmit, látnia kell, hogy miről van szó. :D


Kérdező, mindenre - a legrosszabbra - legyél felkészülve lelkileg (hátha akkor pozitívan csalódsz majd, de ezt ne áruld el magadnak előre ;-) ) !

2023. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Az asztalosnak a beépített gépeknek csak a mérete kell, de ált. ezek szabvány méretek! Továbbá amit okvetlenül tudnia kell, az a gép pontos helye! A gép addigra legyen meg, mire kész a konyhabútor! Elszívót érdemes megvenni már akár előtte ha az bútorba építhető elszívó, ha nem, akkor nem kell, mindenesetre bútorba építhető elszívót akár a konyhabútoros is megvásárolja helyetted, ha nincs különösebb elvárásod, szóval nem ragaszkodsz egy adott márkához. Beépített elszívót viszont belehet építeni már a műhelyben is, ált. készre szerelik a bútorosok.

Az nyilvánvaló, hogy helyszíni felmérésre és úgy egyáltalán az elvárások (úgy mint bútor színe, munkapult színe, fiókmechanika, fogantyúk stb.) egyeztetésére kimegy a konyhabútoros a helyszínre, így egyesek feltételezéseit nem is értem, a kérdező csak arra kíváncsi hogy várja őt, bár én nem értem ezeket a szituációkat, ha egyszer felhívok egy konyhabútorost, hogy jöjjön el, mérje fel, akkor egyúttal az ilyen kérdéseimet is felteszem neki a telefonban, hogy hát figyelj, és a gépeket vegyük meg előre vagy jó neked az is, ha addigra van meg, mire a bútor megvan?

2023. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"ha egyszer felhívok egy konyhabútorost, hogy jöjjön el, mérje fel, akkor egyúttal az ilyen kérdéseimet is felteszem neki a telefonban, hogy hát figyelj, és a gépeket vegyük meg előre vagy jó neked az is, ha addigra van meg, mire a bútor megvan?"

Ha egyszer felhívok egy konyhabútorost, nem kezdem el mindjárt tegezni. Majd ha normálisan elvégezte a munkát, majd akkor. Esetleg.

2023. nov. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Vesszünk el a részletekben, tényleg... Ez nálam van csak így, ép.iparban mindannyian tegeződünk! De akkor inkább magázódnék, nehogy ebből is baj legyen... Magának biztos, hogy igaza van, nincs bennem kétség, hogy ha egyszer maga felhív egy konyhabútorost, nem kezdi el mindjárt tegezni, nem is feltételeztem ilyet! Én nem azt írtam, hogy ha egyszer maga felhív egy konyhabútorost...! Magának nem muszáj tegeződni a konyhabútorosokkal azért, mert én tegeződök, nincs ilyen elvárása senkinek sem! Vagy úgy érzi, hogy ezzel támasztottam magával szemben ilyen elvárást, mert ha igen, akkor elnézését kérem, nem állt szándékomban!

Ne tessen ennyire unatkozni! Rengeteg kérdés vár itt megválaszolásra, rengetegen kérnek segítséget!

2023. nov. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!