Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa ajtókat fehérre át lehet...

Fa ajtókat fehérre át lehet festeni vagy csúnya lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Minden beltéri ajtónk fenyőből van. Barna festékkel kentük le a végén egy kis fedő lakkal, hogy ne legyen szúrós.

Egyszerűen nem tudok megbarátkozni vele, mert sötétíti a teret és a színe sem tetszik.

Fehér ajtóknak örülnék, ami passzol a bejárathoz, az ablakokhoz, radiátorhoz meg stb.

Csakhogy nagyon drágák voltak az ajtók persze.. 80 ezer darabja a praktikerből és nem csak úgy van kicserélni.


Nem azt a fényes, zománcos régi típusú fehér ajtót szeretném, hanem ami szépen befogja csak félek, hogy átütne alatta a fehér festék vagy hogy ocsmány lenne. Párom ígyis mérges, mert annó tetszett a barna, kitaláltuk, hogy jó lesz és most hogy bekerültek meg nem tetszik.

Nekem is rossz érzés, hogy így érzem, de ez van.

Még hab a tortán, hogy a laminált padlóból is túl sötétet választottunk szerintem.

Úgyhogy már elegem van, hogy ilyen élegedetlen vagyok és nem tudom előre mit akarok csak utólag mindig. :((( A párom meg igen mérges rám.



dec. 9. 09:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nekem a családomban eddig mindig fehér ajtók voltak, tehát nekem alapból az a megszokott, tehát furcsa a szememnek.
dec. 9. 12:24
 12/18 anonim ***** válasza:

Azért kell lealapozni, hogy ne legyen semmiképp eltérő árnyalata.


De mondom, erre krétafestéket használjatok, én most 2in1-et vettem 8 ezerért, 5 ajtóra mondjuk kell 2 liter, az 16 ezer, meg az alapozó..

dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Matt zománcfestéket vegyetek, vízbázisút.

Hozzá való alapozóval.

Gond nélkül be fogja fedni a barnát, csak a csiszolást ne hagyjátok ki

dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 nemaRendőrség ***** válasza:

Mondjuk ha akarjátok az erezetet akkor a zománc nem jó.

Ahhoz tényleg krétafesték kell

dec. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás a barna festék leszedése egészen a nyers fáig, utána a fehér felkenése. Ennek az a rációja, hogy az éleknél nagyon hamar megsérül a legfelső réteg festék és ha sötét az aláfestés, akkor az nagyon ronda apró foltokat eredményez. Ez azonban olyan nagy pluszmunka, hogy erősen meg kell gondolni.

Egyébiránt meg, aki nem gyakorlott valamiben, az szinte mindig elkövet ilyen tervezési ballépéseket.

dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

:) Megbeszélem a párommal meg elmegyünk egy festék üzletbe és ott megmutatjuk fotón magát az ajtót és majd ott is mondanak valamit, adnak majd valamit.

dec. 9. 13:59
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyenlőre ne csináljatok vele semmit, hanem várjatok egy fél évet, amire kitaláljátok hogy milyen legyen. Lehet hogy megszokjátok vagy mégis megtetszik, és egy csomó pénzt spóroltatok...
dec. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Igen. Azóta aludtam rá még és ugyanígy gondolom. Sajnos most már nem tehetjük meg, hogy ennyit költsünk erre...

Lehet majd megszokja a szemem!

dec. 10. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!