Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Központi fűtés szerelésnél a...

Központi fűtés szerelésnél a falon átvezető csövezést hogyan kell megoldani szakszerűen?

Figyelt kérdés

Nálunk a szerelő sok apró lyukat fúrt, majd abból csinált egy min. 10x10 cm-es , de valahol sokkal nagyobbra sikeredő lyukat. Illetve sok ilyet a lakásban, kilyugatta mindenhol a falakat, csúnya látvány.

Ezt kinek kell befalaznia? Másrészt kértem, hogy úgy oldja meg, hogy a hőtágulásnál ne dobja le a vakolatot , de azt mondta, hogy ez természetes, viszont csak ráhúzott vmi kék anyagot a csőre, a fal szélességéig.

Nyilván nem ő fogja bevakolni a bazi nagy lyukakat, hanem kőműves, ha ráfalaz, vagy vakol erre a kék anyagra, az ugyanúgy meg fog repedni. Nem? Elfogadjam ezt így? Mi a szakszerű kialakítás?


2015. jún. 28. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem fog mert kék anyag dilatál annyit. a sok apró lyukat meg azért fúrta mert nem volt megfelelő eszköze a művelethez
2015. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A falon fúrt lyukba műanyag csövet kell tenni ,és abba áthozni a fűtés csövet .A cső belseje csak kissé nagyobb,mit a fűtés csőé .
2015. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Éppen azért húzta rá a kék anyagot a csőre, mert azon belül tud a cső tágulni és nem a vakolatot fogja feszegetni. Nálunk műanyag kpe csövet húzott rá, de végül is mindegy.


Talán a leginkább járható út, ha megkérdezed vissza is falazza-e a lyukakat. Nálunk pl. megcsinálta nem is kértem, de ha nem csinálta volna akkor megcsináltam volna én, vagy bárki, nem egy nagy dolog. Igaz én meg csináltam kaját neki amikor dolgozott, kapott kávét, beszélgettünk, segítettem is, barátságosan megoldottuk, azóta is jó a kapcsolat, bármit akarok telefon és segít tanácsokkal, ha kell jön, nem egy utolsó szempont.


Ronda meg kiábrándítóak a lyukak ilyenkor, de szerintem kb. hasonlóan nézne ki, ha éppen másik szerelő csinálná a fűtést. Lehet most rossz ránézni, de a fűtési rendszer működéséhez képest ezred rangú kérdés, hogy per pillanat hogyan néznek ki a lyukak.

2015. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Jobb a békesség, még én is számítani szeretnék rá, tehát nem követelem, hogy oldja meg a befalazást, merthát neki eszébe nincs.

Viszont azt elmondom, hogy ha nem lesz elég a diletáció,onnantól kezdve a faljavítást ő fogja rendezni.

2015. jún. 28. 17:36
 5/8 anonim ***** válasza:
mert te mire számítasz dilataácónál? szerinted a cső 1,5-2szeresére nő? bőven elég neki amit hagyott
2015. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Épp ez az: nem hagyott semmit. Ez a kék anyag ráfeszül a csőre, olyan mint egyszivacs.

Ha ezt befalazzák, hol lesz itt a dilatációnak hely?

2015. jún. 28. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan mint egy szivacs... magad írod :) Körülötte a kemény vakolat, a szivacsban meg tágul a cső ha akar.
2015. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
háát, jó. Akkor elhiszem:)
2015. jún. 29. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!