Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zománc alapozóra diszperzit...

Zománc alapozóra diszperzit eltüntetheti a beázás által okozott sárga foltokat?

Figyelt kérdés

#sárga #beázás #zománc #által #okozás #diszperzit #alapozóra #eltüntetheti #foltokat
2015. júl. 13. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a zománcot nem igazán fogja be a diszperzit.

"A diszperziós festékek vízben finoman eloszlatott műanyagszemcsékből állnak. Folytonos festékréteg úgy alakul ki belőlük, hogy a víz részben elpárolog, részben pedig beszívódik a falba, s a visszamaradő műanyagszemcsék egymáshoz tapadnak"

Zománc alapon nem tud beszívódni a festék a falba.

2015. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kimaradt egy sor:

"Különös gondot kell fordítani az alapozásra is, mert a diszperziós festékek tapadása kisebb, mint a többi festéké."

2015. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ahol foltos, le szoktuk kaparni, üvegszövetet rakunk rá, és glettet. Miután így helyre van javítva, az egész mennyezetet telibe kell festeni.
2015. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Uh! Egyéb más, kevesebb melóval járó megoldás?:D
2015. júl. 14. 17:38
 5/17 anonim ***** válasza:
Ugyanez, amit leírtam, csak a foltok helyére kell korlátozni a lefestést. :-) Viszont úgy meg fog látszani a javítások helye.
2015. júl. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a segítséget!:)
2015. júl. 15. 17:13
 7/17 A kérdező kommentje:
De ha mindenütt tapéta van még a mennyezeten is, akkor mi a helyzet?
2017. márc. 26. 15:44
 8/17 anonim ***** válasza:
Amit kérdeztél jó megoldás. Sárgásodás, beázási foltokra jó az oldószeres alapozó mert az leköti, de utánna többször kell átfesteni falfestékkel az adott területet, mert meglátszódhat. De lehet kapni kifejezetten ilyen falfestéket is ami ezekre van kitalálva, de míg nem volt ilyen addig is így csinálta az ipar. Sokan most is :-) A lényeg hogy oldószeres alapozó legyen ne vízbázisú. De ha van walkyd festéked az mégjobb :-) Vagy amit írtam speckó festékek, nikotinra,beázásra stb. :-)
2017. ápr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! A Walkyd lenne a legjobb megoldás? Az mit tud tulajdonképpen?:)
2017. ápr. 2. 13:46
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez egy izoláló festék kifejezetten füstös,nikotinos,foltos falakra. Guglizz rá a részletekért :-)
2017. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!