Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire nehéz a villanyszerel...

Mennyire nehéz a villanyszerelő munka? Mik a nehézségei?

Figyelt kérdés

Főleg épületek villanyszerelésére értem a kérdést.

Sokat kell létrára fel le mászni?



2016. febr. 8. 16:20
 1/8 acelsziv ***** válasza:
100%

Én dolgoztam villanyszerelőként. Először fel- le rohangáltam a létrán, aztán megtanultam festő módra közlekedni vele.

Falvéséshez, csövezéshez, kábelezéshez mind létra kell, mert szabvány szerint mennyezet alatt kb 20 centivel van a cső. A vésés sem női munka. Plusz rohangálni a lépcsőn megpakolva szerszámmal, anyaggal. Szabad téren a kábel árkot is i ástuk. 1 méter mélyen és sok sok méter hosszan, mert nem fért be a markoló.

De azért nem annyira mocskos munka, mint a kőművesé.

2016. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

sok nehézsége van. mindenek előtt a szabványok ismerete, ami állandóan változik.

Aztán ott a megrendelő kívánsága, amit meg kell oldani szabványosan-szabályosan.

A kivitelezés is sokféle lehet, sokszor vezetik aljzatbetonba már a vezetéket, hogy ne rontsa a képet a sok doboz. Tudnod kell, hova hány milyen vezeték kell, hol, hogyan tudod összekötni, és ezek még kevés dolgok. ezt sokáig kell tanulni. A vésés létrázás, árokásás segédmunka. Mind e mellett felelős vagy a munkádér, mert ha valakit áramütés kap, és te csináltad, akkor mehetsz a bíróságra is... A szabvány nem ismerete nem mentesít a felelősség alól.

2016. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aztán rengeteg munkához plussz vizsga tanfolyamok kellenek. És belefuthatsz olyanba is, hogy megtervezheted e egyeltalán azt amit csinálni szeretnél, vagy csak kivitelezheted; ez sem mindegy.
2016. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

tervezést csak mérnök csinálhat, a villanyszerelést meg a kivitelező.

én csak azért nem csinálnám az épület villamos dolgokat, mert k.va sokat kell vésni, és a vésés k.va sok porral jár.

2016. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mik a nehézségei?"


Pl. hogy megcsap az áram!!

(És ez nem vicc!)

2016. febr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik részét csinálod. Vannak akik csak hibajavítással foglalkoznak az fizikailag kevésbé nehéz, ott agyban kell topon lenni. A kivitelezős része az nagyrészt falvésés, kopácsolás, gipszelés, kábelhúzás. Ezek nehéz koszos munkák.


A legnehezebb részeket már előttem leírták: rengeteg szabályt, szabványt kell megtanulni. Állandó vita a megrendelővel, hogy dehát ez drága és minek betartani a szabványt jó az úgy ahogy van (de ha őt agyon üti az áram téged vesznek elő). Rengeteg adminisztráció (pont ezért, hogy legyen annyi papirod, hogy te mindent úgy csináltál ahogy szabványos ne tudjanak elővenni egy baleset után).

Aztán ott van, hogy feszültség alatti vagy feszültség közelében történő munkavégzés az összes vonzatával (orvosi papirok, szerszámok, eszközök, tudás stb.).

Akkor van olyan része, hogy versenyezned kell Mekk Elek és társa kft.-vel "de hát ők féláron megcsinálják..." hozzá állással.

2016. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hmm...állsz a 8-as létra "9.-ik" fokán, marod a hornyot a betonvas födémbe a lámpának középre, vállad kezed majd leszakad, a horonymaró üvölt, erőlködik szikrát vet, a porszívót alattad nincs aki utánad vigye feszül a porszívó cső, egyszer csak kiugrik a horonymaróból (annak ellenére hogy ötvenszer körbetekerted szikszalaggal meg a Józsival muffoltatok hozzá toldót pvc csőből) ami telibeveri az arcod porral, ha ezután nem zúgtál le a létráról pár perc istenkáromlás, leszeded az izzadtságtól már sárrá vált betonport magadról, megpróbálsz megkérni valakit hogy segítsen már "5 percet" de esélytelen mindenki kínlódik épp valamivel...na milyen? :D
2016. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk még úgy tanították, hogy egy építkezésen vannak: kőművesek, ácsok, vízesek, festők és a villanyszerelő URAK. Nekem nagyon bejött.
2017. máj. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!