Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki már fogadott fel egyszeri...

Aki már fogadott fel egyszeri alkalomra takarítót/takarítócéget felújítás után, megosztaná velem a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra vagyok kíváncsi, milyen árra lehetne számítani manapság. Gyakorlatilag egy üres (beépített bútorok, konyha, fürdő stb. persze van) lakásról van szó, kárpit nincs, csak mindenhol végtelen mennyiségű glettpor, fűrészpor beleivódva a sarkokba ide-oda (szerencsére "nagyon" ügyeltek a rendre a munkások), ablakpucolás, vízkőleszedés, ilyesmik. 50 nm-es a lakás. Arra gondoltam, beköltözés előtt kitakaríttatnám profikkal.

Megyeszékhelyről van szó.

Köszönöm, ha válaszoltok!



2022. ápr. 20. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A szomszédomnak 2016-ban 20000-ért takarították ki az új építésű kb 100 m2-es házát.

Közelebbit nem tudok mondani, viszont a szembe szomszédom már egy ideje vállal takarítást, ő 2500ft/óráért dolgozik. Bár ilyen esetben szerintem jobb megállapodni egy fix összegben.

2022. ápr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, az végülis nem is rossz ár. Úgy gondolom egy néhány óra alatt végig lehet szaladni a lakáson (nincsenek tudod még polcok sem felfúrva vagy kitakarítani a kanapé alatt - mivel még kanapé sincs, nincs ezer éves halál poros szőnyeg vagy függöny). Szóval én egy alapos fürdő és konyha takarítást szeretnék (fiókokat, szanitereket, esetleg fugát, csempét, egyebeket kitakarítani, gyakorlatilag még nem főztem ott, szóval zsírlerakódás sincs). Igazából egy profibb takarítógép (de akár egy masszívabb porszívó) és a megfelelő tisztítószerek, amik az én repertoáromból hiányoznak.
2022. ápr. 20. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor szaladj végig, ha csak ennyi.

A glettport, lecsöppent glettet csemperagasztót/vakolatot nem 2 perc lesz kitakarítani.

Ez elég nagy melónak hangzik, semmi esetre sem pár óra. Illetve ha jön 4-5 összeszokott ember, akkor lehet annyi is.

2022. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem szeretném én csinálni egyedül, mint írtam, megfelelő takarítószerek/-eszközök híján. Lecsöpögött, odakötött dolgok nincsenek, ha az lenne, a méregdrága padlómat megpróbálnám felsikálni én magam.

Nincs pl. olyan porszívóm ami alkalmas fal porszívózására, nincs gőzmopom, egyebek.

2022. ápr. 20. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért írtam, hogy ne úgy kezdd a beszélgetést a takarítóval, hogy "lenne egy 2 órás munka".

Ez egy nagy munka.

2022. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
persze, semmiképp nem úgy akartam, csak azért soroltam, hogy mi nincs még a lakásban, hogy kárpittisztításra pl nincs szükség, nem kell elmosogatni, bútorokat húzogatni, pakolni úgy konkrétan, ilyesmik.
2022. ápr. 20. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kimondottan olyan céget keress, akiknek a profiljában benne van a felújítás utáni takarítás.
2022. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!