Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik olyan takarítószer,...

Létezik olyan takarítószer, ami belélegezve nem okoz egészségkárosodást?

Figyelt kérdés

Unom már, hogy minden takarítás után gombócot érzek a torkomban. Olyan mintha a tisztítószerek gőze megmarná a torkomat.

Nagyon érzékeny az orrom is, a torkom is.

Takarítok ecettel is, az valamivel elviselhetőbb, de nem elég erős a tisztító ereje.

Próbáltam természetesebb ökotisztítókat is, amire mások azt írják, hogy jó illatú, stb. De én attól is rosszul voltam, és nagyon zavart az illata. :(


Van, hogy gázmaszkban takarítok, de komfortosabb lenne nélküle.


Más is van így ezzel?

Bárcsak találnék egy tisztítószert, ami hatékony, de nincs erős szaga.



ápr. 12. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na de mit tisztítunk, pontosabban miről tisztítanánk le mit? Amire ecetet használsz, arra használj citromsavat, az egyáltalán nem irritálja a nyálkahártyát. Sima étkezési citromsav teljesen jó erre, hogy milyen arányban, azt majd kitapasztalod, én vízkőoldásra 2 deci vízben szoktam kb. 50grammot feloldani. Gépeket is ezzel vízkőmentesítem. A több ezer forintos, "vízkőoldó" porok, amiket árulnak kávéfőzőkhöz (jellemzően már maga a gyártó árulja) abban sincs semmi más, csak citromsav. Feloldódik könnyen hidegvízben is.

Ablaktisztításra teljesen jó az alkohol is, de abból én a Kärcher koncentrátumát szoktam használni, mivel nincs szaga, nincs színe, mert nem értem mire jó az, hogy színezik, hogy összekenhetem vele azt, amire lecsöpög esetleg...? 10x-es koncentrátum, sokáig elég és tényleg nem hazudnak azzal, hogy csíkmentesen lehet vele tisztítani. Múltkor épp elfogyott, itt helyben nem kapható, kellett vegyek valami sz-rt a Penny-be, háááát akár ki is hagyhattam volna az ablaktisztítást, mert sok értelme nem volt. Sokáig használtam előpárlatot, mert hogy hobbi a pálinkafőzés, de mióta vissza kellett állni fával való fűtésre, inkább begyújtásra használom. :)

ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Citromsavat is szoktam használni. De az ilyen házi szerek után nem érzem annyira tisztának a fürdőt, mintha pl. Domestossal takarítottam volna. És hát azért azt is belélegzem. Vagy az tényleg semmit nem okoz?


MOL alkoholos felülettisztítóját használom (nagyon könnyű vele takarítani), de engem az alkoholgőz is megmar (legalábbis úgy érzem). A Kärcher terméken az alkoholt sem érezni?


Most már kezdem azt gondolni, hogy nekem van vmilyen túlérzékenységem. Pl. a bőrfertőtlenítő spray belélegzését se bírom vérvételen. Másokat meg úgy tűnik, hogy nem zavar.

De ez így nagyon szívás. :(

ápr. 12. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy neked van, csak nem akartalak ezzel hergelni. Van ilyen... Nem sértődj meg rajta, de be is lehet sok mindent képzelni, tapasztalatom van benne, tehát én pl. rosszul tudok lenne a semmitől annyira, hogy egekben a vérnyomásom és közben ájulás közeli állapot, pedig nem történt semmi, csak beképzelem magamnak. :) Pár éve kezdődött, előtte nem voltam hipochonder, sőt nem is értettem ezeket az embereket, coviddal jött, oltástól lettem rosszul, megvoltam róla győződve, hogy beledöglök, de túléltem, azóta viszont ez van. Ezt lehet uralni, én úgy szoktam, hogy győzködőm magam arról, hogy ezt csak beképzelem. Rosszul tudok lenni pl. olyan cucctól is, amire rá van írva, hogy okozhat rosszullétet. Ezt úgy kerülöm el, hogy nem olvasom el azt, ami rá van írva, mit okozhat. :D

Nem érzem az alkoholt a kärcheres ablaktisztítón.

A domestosban klór van, hogy az irritációt okoz, az mondjuk lehet valós, az sokaknál okoz irritációt, fertőtleníteni viszont azzal lehet, citromsavval nem, vagy klór vagy alkohol. Az alkohol belégzése nem okoz irritációt, a tartós belégzés bódultságot tud okozni, de azt intenzíven kell tüdőzni és hosszan, hogy ilyen megtörténjen.

ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezzel a problémával küzdök én is 😃😃 úgy, hogy takarító vagyok, minden vízkőoldó irritálja a torkom, orrom. Az ecet is, sőt…. A Frosch termékek viszonylag jók, próbáld ki esetleg azokat.
ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a válaszèr, de itt rèszbe benned van a baj. Nem kell agyonfertőtleníteni mindent, az nem jó egyeltalán.

Ugyanakkor akkor èrzed tiszztának a takarítás eredmènyèt, mikor jól szètmarta a lègcsövedet, mert tutira hatott mindennre a szer, kiölt mindent. Ugyanakkor rájöttèl, hogy a torkodat nem jó ha marja.

Add lejebb ezt a tisztasági, fertőtlenítèsi mániát, mert semmi èrtelme. Tele van a tested baktèriumokkal, jóval ès rosszal egyaránt. A steril helyen gyorsabban elszaporodik a baci, nincs más baktèrium, fágok, amik mindezt korlátozzák. Hiányzik a jó, mert kiölsz mindent.

ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3 Nem biztos, hogy beképzelem. Orrsövényferdülésem van, ami sok légúti problémát okoz nálam.

Nem csak a vegyszerekre reagálok így, hanem pl. spray dezodorra (ha mellettem használja valaki). De persze lehet, hogy már előre félek tőle.


Kipróbálom a Kärchert.


#4 Nem tudom te hogy bírod. Én emiatt utálok takarítani. Nekem a Frosch is túl erős illatú.


#5 Érdekes, amit írtál. Tényleg túlzásba viszem a fertőtlenítést. Egészségügyi szakközépbe jártam (ma már semmi közöm az egészségügyhöz), és ott belém nevelték az állandó fertőtlenítést.

ápr. 12. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6# akkor tudod azt is, hogy a korházakba spec rezisztens fajok is vannak, az állandó fertőtlenítès miatt,(más miatt is)illetve ezèrt is fertőtlenítenek mindent.

Csökkentsed a vegyszerek használatát, ami neked ès a környezetednek is jó lesz.

ápr. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne keverjük az egészségkárosodást azzal, hogy te érzékeny vagy.

És lakást fertőtleníteni a mindennapokban teljesen felesleges. Takaríts, törölj port, moss fel, portalaníts. Fertőtleníteni elég, ha olyan beteg van a családban, akit nem tudsz ketrecben tartani és hordja szét a kórokozót :)


Normális takarítás mellett a wc nem lesz vízköves. Veszel bármilyen wc-tisztítót, esténként körbenyomod vele, ennyi.

ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!